חדשות

אגד נכנעה ללחץ הציבורי - עצרה את קמפיין הגנבים

בעקבות המחאה הציבורית ופניית דוסים הודיעה אגד על הפסקת קמפיין הגנבים שמוקד למגזר החרדי * החברה גם מתנצלת על הפגיעה בשמם הטוב של בני המגזר החרדי הישרים והמוסריים

פעילי דוסים מציגים הצלחה תקשורתית נוספת: בשעות האחרונות הודיעה חברת 'אגד' על הפסקת 'קמפיין הגנבים', כפי שכינו אותו הפעילים, אשר יועד מלכתחילה למגזר החרדי בלבד. לדברי גורמים באגד, הקמפיין יצר אי-הבנה גדולה. במכתב שפרסמה החברה, היא מביעה צער על הפגיעה באנשים ישרים.

מנהלי פרויקט דוסים מציינים כי מדובר בשינוי תפיסה בענף התקשורת החרדית. "מחאה שהחלה מהשטח, הצליחה לגרום לאנשים להבין שהגב שקיבלו עד כה מהתקשורת הממסדית - אינו מסייע להם עוד, והם צריכים לתת דין-וחשבון על כל צעד שגוי".

פעילי 'דוסים' נחשפו בסוף השבוע שעבר לקמפיין של חברת אגד, במסגרתו היא קוראת לנוסעים לשלם על הנסיעה כפי שהם משלמים על חלה במכולת או על פחית שתייה. לאחר שהבינו כי הרבה אנשים נפגעו מהקמפיין המעליב הזה, הם דפקו על השולחן והבהירו כי תמו הימים שבהם חברה מסחרית יכולה להכפיש ציבור שלם ועוד להגן על העוולה בשידור חי באמצעות דובר רשמי. "גם אם אתה קואופרטיב ענק או משרד פרסום גדול", מציין יאיר טיילור, "אנחנו כאן".

לאחר שמאות אנשים הצטרפו לעצומות ולאירועים ברשתות החברתיות הקוראות להחרים את חברת אגד, ולפטור אותה "מהנזק שגורמים החרדים", הגיעה הקריאה גם אל חברי הכנסת החרדים שהגישו פניה רשמית לחברה, שבסופו של דבר הודיעה כאמור על הפסקת הקמפיין הפוגענו.

שיפי חריטן מפרויקט 'דוסים' מציינת כי "מדובר באחד הרגעים החשובים בתולדות הפרויקט, שהצליח באמצעות מתנדבים למנף את הזעם שהצטבר בשטח ולהוביל את הקולות לתקשורת הכללית, באמצעותה חברת אגד התקפלה והתנצלה על הפגיעה בציבור שלם".

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים