דוס לא נחמד

ואולי אגד פשוט מקנאים?

אם אתה, רן רוטנר, כל כך אוהב הלכות, מדוע לא תפצה נוסעים חרדים שמאחרים בגללך למקומות העבודה? * מדוע לא תעניק פיצוי לאם שנאלצת לעמוד בשמש שעות ארוכות ללא מזגן עם פעוט בין זרועותיה? * אה, ומה עם ההלכה שאוסרת על הלבנת פנים, לשון הרע והוצאת שם רע? * הצטרפו לעצומה

"סליחה, אדוני" פונה נוסע חרדי לנהג "אני נסעתי כאן בבוקר, ואני לא זוכר אם 'ניקבת' לי גם על הילדה, אתה יכול לנקב לי שוב?" במקום לראות את הנהג מושיט את היד לכרטיס ומחייב אותו בנסיעה נוספת, הוא גילה התפרצות רגשות קטנה אצל הנהג: "התחלתי לעבוד כאן בקו לפני כשבועיים, עבדתי עד עכשיו בחברה אחרת. לא הכרתי תופעות כאלה. אתה השישי היום שפונה אלי היום בעניין הזה!"

האירוע הזה מצטרף לאינספור אירועים, קטנטנים, כל אחד עם ה"אולי אני חייב לך עשר אגורות" או "השתמשתי אתמול ב20 אגורות שהושארו במכונת הצילום, מי שזה שייך לו שייקח אותם"

כן, החינוך החרדי הוא כזה שדוגל בעיקרון ה"דין פרוטה כדין מאה" ובכלל, יום הכיפורים מכפר על כל עבירה, חוץ מגזל. בתפילת הנעילה, שיא השיאים של יום הכיפורים, אנו זועקים "למען נחדל מעושק שבידינו"

לא, אנחנו לא חברה מושלמת, ואף אחד לא חושב שאם יש לך כיפה על הראש אז הפכת פתאום לאיש מופת, אבל אי אפשר להתעלם מכך שאנחנו מנסים. לא סתם מנסים. לא לחינם תראו את עקומת הוונדאליזם בבתי הספר של מגזר זה נמוכה באופן דרסטי

 

אז מה בכל זאת עבר בראש של יקירנו מר רן רוטנר כשהצהיר כשהחרדים אינם משלמים? לאלוקים פתרונים. בואו נקוה שהוא מאמין בו. כי לא הוא ילמד אותנו מה אומרת ההלכה על דין גזל. או על גזל זמן של איחור של אוטובוס.

קרה לכם פעם שאיחרתם בשלושת רבעי שעה לעבודה בגלל חברת אגד, והחברה פיצתה אתכם? היי!! רן, אתה יודע שזה מנוגד להלכה?

ומה עם עמידה ללא מזגן באוטובוס המאוכלס פי שלושה מהקיבולת המותרת, עם ילדים ופעוטות?

אה, ומה עם ההלכה שאוסרת על הלבנת פנים, לשון הרע והודצאת שם רע? קשה לי להניח שתצליח להבחין בין המונחים ההלכתיים השונים, למרות שנראה שמאוד נח לך להשתמש בהלכה כשזו מאפשרת לך לנגח את קהל לקוחותיך ומשלמי המשכורת שלך.

ואולי בכלל יש לך הסבר מדוע אצל החרדים יש איחור כרוני וחריגות קשות בזמני הנסיעות ובשירות?

אה, אני יודע, משום שאתה סבור שהחרדים הם עדר כבשים שלא משנה מה תעשה איתם, הם תמיד יכנסו לאוטובוס, ישלמו וישתקו.

כנראה מחשבה כזו חלפה במוחך הקודח עת העלית את הקמפיין הנבזי והמביש ביותר בתולדות אגד על כך שהחרדים אינם משלמים.

לא נורא, תלמד בדרך הקשה.

ואנחנו, החרדים, לא נשתוק. לא נגיש את הלחי השניה למי שחושב שאנחנו פשוט מזיקים לו. הצטרפו לעצומה וחיתמו על יום ללא אגד. בתקוה לעוד הרבה ימים יפים כאלה, תוך שיתו"פ פורה עם חברות תחבורה רבות שדווקא מעריכות את השותפות עם המגזר החרדי ומעוניינות לשרת אותו בנאמנות.

אם כל כך קשה לאגד, ויש להם כסף רק לפרסום מכוער ב"גל אורן" במקום למבקרים ואכיפה, למה להפריע להם כל כך? פשוט נפנה את האוטובוסים שלהם מנוכחותינו המטרידה!

 

הצטרפו לעצומה!

הצטרפו לעמוד הארוע בפייסבוק

שכחתי להחזיר 20 אגורות. צילום אותנטי
חזון נפרץ בריכוזים החרדיים

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים