טורים

חיים ואריה ממתינים בקוצר רוח ליאיר לפיד

מכתב מרגש מלוחמים חרדים אשר פורסם בדף הפייסבוק של יאיר לפיד * מדוע מפלים לרעה את ארגוני ההצלה החרדים

יאיר שלום,
חברינו חיים ואריה ממתינים בקוצר רוח לתשובתך, נשמח מאד לקבלה.
תודה!

לכבוד 
מר יאיר לפיד 
שר האוצר

משרד האוצר, קרית הממשלה, ירושלים


לפני שבועיים לאחר הגשת מסקנות ועדת פרי, פנית באופן פומבי לחיים מבני ברק ואשר מירושלים. 

נעים מאוד, אנחנו חיים ואריה, שנינו חרדים, למדנו בישיבות. אני אריה, מספר אישי 7340487 שירתתי כלוחם בנחל החרדי וכיום עובד כמנהל עמותה במשרה מלאה ומבצע שירות מילואים בדרגת רס"ל. אני חיים שירתתי שירות אזרחי משמעותי למען הקהילה ועובד היום כאופטיקאי במשרה מלאה. 

בנוסף לכל זה, אנו מתנדבים באופן קבוע כחובשים בארגון כונני החירום "איחוד הצלה״ שמונה כאלפיים אנשי רפואת חירום הפועלים בהתנדבות להצלת חיים בכל רחבי הארץ, 24 שעות ביממה, 365 יום בשנה רובם חרדים. הרבה אשרים וחיימים מבני ברק וירושלים. 

כששמענו את קריאתך לחיים ואשר, התרגשנו לרגע וחשבנו שאולי באמת אכפת לך מאתנו, אולי באמת אתה מתכוון לפעול לכך שחרדים ישתתפו בנטל מחד, אך גם יקבלו מהחברה הישראלית וממוסדות השלטון יחס הוגן ושוויוני כמו כל אזרח אחר. 

לפני שבועיים קיימה מערכת הביטחון תרגיל עורף גדול ״עורף איתן 1״, לאחר תיאומים וסיכומים לשביעות רצון גורמי המקצוע במערכת הביטחון היינו אמורים יחד עם חברינו לארגון להשתתף בתרגיל. לצערנו, ברגע האחרון נודע לנו שבשל לחצים ואיומים של מונופול דורסני בוטלה השתתפותנו בתרגיל. 

הבוקר, היינו אמורים להשתתף בתרגיל נוסף בקריה בתל אביב, לאחר שהשתתפנו בכל ההכנות בשבועות האחרונים. אך שוב ברגע האחרון קיבלנו הודעת ביטול, כאשר נאמר לנו שקצין בקריה התבטא: ״מאוד רצינו לעבוד אתכם, אך מאיימים עלינו שבחירום לא יבואו לסייע לנו״ בהתכוונו לאותו מונופול דורסני. 

אדוני שר האוצר, הממשלה שבה אתה שותף בכיר ונושא בה את דגל שיתוף החרדים חייבת להבין ששיתוף ושוויון הוא דו צדדי. לא ייתכן שמונופול ייקח לעצמו בעלות ובלעדיות על הצלת חיים ויהלך אימים וימנע שיתוף שוויוני של אלפי חרדים בתחומים אלה. 

אם בנמלים איננו יכולים להיות נתונים לשליטת מונופולים, קל וחומר בהצלת חיי אדם. 

אדוני, אנחנו לא ויתרנו על לימוד תורה, ובמקביל שירתנו בצבא ובשירות אזרחי ואנו עובדים בכדי לפרנס את משפחתנו בכבוד, עכשיו תורך ותור הממשלה לקיים את חלקה. לתת לנו יחס הוגן ושוויוני ולהוכיח שלא מדובר רק בקמפיין פוליטי אלא בהשקפת עולם שאתם גם מתכוונים ליישמה. 


מצפים להתייחסותך המהירה,
אחיך החרדים,

חיים מצליח אריה עמית

חובש מתנדב באיחוד הצלה חובש מתנדב באיחוד הצלה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים