טורים

מכתב לשי פירון

מכתב לשר החינוך שי פירון מגולש התוהה על הסטנדרט ליושר ציבורי של חברי יש עתיד

שלום שי, סלח לי שאני לא פונה אליך בכבוד השר, תכף תבין למה.

בכמה ימים האחרונים התנהלה שיחה ערה עם עמיתה שלך למקצוע ולמפלגה, ח"כ רות קלדרון שגילתה חוסר רגישות מדהים ואמרה בשיחה לגברת צעירה נחמיאס  שאיתרע מזלה וסובלת מנכות ומקבלת קצבת נכות של 2511 ש"ח בחודש (30,132 ש"ח בשנה) שהיא (ח"כ קלדרון) מתקשה לגדל שלושה ילדים - כולל בת באוניברסיטה ובת בצבא ) ממשכורת של 38,250 ש"ח ברוטו לחודש - 24,000 ש"ח נטו.

בשיחה טענה ח"כ קלדרון שהמשכורת לה זכתה כיו"ר עמותת עלמא הייתה משכורת "לא גדולה" לטענתה. בדיקה באתר רשם העמותות, העלתה שמשכורת הברוטו של ח"כ המתקשה לסגור את החודש הייתה כ 361 אלף ש"ח, דבר המציג את דבריה של ח"כ באור מגוחך, ואת חברת הכנסת קלדרון כאדם מנותק ומתנשא.

חיטוט קל במסמכי רשם העמותות חשף את נתוני השכר שלך, מסתבר שבשנת 2011 ,אדוני כמנהל הכללי של עמותת "הכל חינוך", משך לעצמו משכורת של 524,440 אלף ש"ח מכספי תרומות, שגייסה העמותה באותה שנה, עמותה שהישגה הבולט היחיד הוא הצבתך בתפקיד שר החינוך.

משכורת גבוהה היא לא משהו להתבייש בו, מה שמעורר סלידה עמוקה היא ההתנהגות הפאדולית שלך.

סגן מנהל העמותה, האדם שמשכורתו הינה השניה בגובהה בעמותה, הרוויח שכר של 165,077 ש"ח ברוטו, או באחוזים 31% משכרך.

אני קפיטליסט בכל רמ"ח אברי ושס"ה גידי, אני לא מתנגד לכך שאדם ייקח לו משכורת גבוהה כל זמן שהכספים המגיעים לידיו הם כספים שהוא טרח וייצר, שנור יהודי טוב לא נופל באותה קטגוריה.

השאלה שבאמת מציקה לי היא: זאת ההגדרה שלך לחברת מופת, אלו הערכים שבשמם אתה בא וטוען כל הזמן?

זאת הייתה התרומה שלך להקטנת הקיטוב בחברה הישראלית? ההתנהגות הפאודלית הזאת? 

זאת הסיבה שהקמת עמותה, וקיבלת באדיבות המדינה פטור ממס על תרומות שניתנו לעמותה? בשביל שתוכל לקחת לכיסך כאלה סכומי כסף? שי פירון אתם חבורה של מנותקים. 

גילוי חצי נאות (לא יהיו פה סכומים אז זה חצי) עיני לא צרה במשכורתך לא כשר בממשלת ישראל ולא כמנהל עמותת "הכל חינוך" (אני מרוויח יותר, מעשיה ולא משנור) אני חושב ששר אמור לשמש דוגמה, אני חושב שאתה כמי שמתיימר להיות חברתי ולהבין את מצוקות העם הנאנק תחת נטל הגזרות בעדן תצביע הלילה, היית צריך להוביל קיצוץ של 30% בשכר ח"כ ושרי הממשלה, לא העלאה של 3% בינואר 2013 וקיצוץ של 10% מינואר 2014, 30% מהמשכורת הבאה, כדוגמה אישית.

אתם משרתי ציבור שי, כששכר חברי הכנסת גדול משכרם של 92% מאזרחי מדינת ישראל ההחלטות המתקבלות על ידיכם יהיו בהתאם.

לצערי אתה וח"כ קלדרון מהווים דוגמה לאנשים שעיסוקם גזל – גם אם בחסות החוק - ולצפות מכם לדוגמה אישית, כזו שתוביל לביטול הפער בין משרתי הציבור (מאימתי הפכתם לנבחרי ציבור?) לציבור הבוחרים, זו ברכה לבטלה. אני מקווה שבניגוד לח"כ קלדרון תצליח להבין שהדברים מעלה נכתבים אך ורק בגלל תחושת הקבס העזה העולה מהתנהגות אלו המתיימרים להיות נציגי הציבור הישראלי.

פורסם ע" עודד רוזן - בדף הפייסבוק של שי פירון

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים