דב בשער

התקשרות הישראלית נגד 'שוויון בנטל' – עובדה!

הרב דוב פוברסקי ששירת עשרות שנים בצה"ל מתקשה להבין איך התקשורת הישראלית מלטפת סרבן גיוס מצפוני פוליטי מול סיקור שלילי בוטה כנגד בני התורה

אתמול (ג') שוחרר מכלא 6 – בעתלית, סרבן הגיוס נתן בלנק, נתן סירב לשרת בצה"ל מטעמי מצפון מסוג אחר, שונה.., 'מצפון פוליטי' כלשונו. נתן מסביר כי איננו מסוגל לשרת 'בצבא כובש' ועל כן הוא סירב לשרת בצה"ל, ומכאן הדרך הייתה סלולה הישר לבית המשפט הצבאי, שם הוא נשפט כ – 10 פעמים במהלך השנה האחרונה, ונכלא בכל פעם לתקופות שונות ובמצטבר ישב חצי שנה בכלא 6,  בעתלית.

כאמור אתמול הוא שוחרר, לא רק מהכלא אלא מצה"ל בכלל, דובר צה"ל נימק את שחרורו מהכלא ומצה"ל – בשל חוסר התאמתו למסגרות צה"ל.

נראה שצה"ל העדיף את שחרורו של נתן מהכלא ומצה"ל, מאשר להתמודד עם שאלות קשות כגון אלו, של סרבני גיוס מצפוניים אנרכיסטיים ודומיהם, שאלו מכל קצות התקשורת והאקדמיה.

עם שחרורו ויציאתו מהכלא, הוא העניק ראיון לכלי התקשורת הישראליים, המראיין, לא שאל אותו, מדוע הוא איננו נושא בנטל, ומדוע הוא חושב שחבריו אמורים לשמור על גבולות המדינה ועל ביטחונו ובטחון משפחתו ולחרף את נפשם ממש, בעוד הוא יושב בביתו ומבלה עם עצמו ועם משפחתו, בטוענות שאין בהם ממש, עובדה שכל חבריו משרתים בצה"ל על פי חוק, והרי החוק שווה לכולםםםם.

נתן, הסביר בשטף דבריו, כי הוא נלחם באומץ ונחישות כנגד כל הסיכויים מול צה"ל. משל היה צה"ל החיזבאללה בלבנון, או החמאס בעזה.

המראיין גילה אמפתיה וסימפטיה רבה ללוחם המצפון. אך ורק על שאלה אחת שענה נתן, היה נראה שהמראיין לא התלהב במיוחד  מתשובתו של נתן המשתמט, הדבר היה כאשר  נשאל מה יאמר לאלו מסרבי הגיוס מקרב אחיו המתנחלים שנקראים לפנות ישובים – והם מסרבים.

נתן הצדיק את סירובם, זהו סירוב מצפון לכל דבר ועניין, פסק המשתמט –  נראה היה כי התשובה הייתה לצנינים לאוזניו של המראיין מערוץ 2.

אביו של נתן התראיין בערוץ 10 במסגרת התוכנית 'לונדון וקרשנבאום'  - תוכנית פופולרית במיוחד של שני אנשי תקשורת וותיקים.  בראיון סיפר דוד על התנגדותו המצפונית של נתן לשרת את הכיבוש, על כליאותיו החוזרות ונשנות שוברות השיאים ועל מכתב המשפטנים שקראו לשחרורו, וקיבל יחס אוהד למדי משני המנחים הוותיקים, שהגדירו את נתן "ילד שאפשר להתגאות בו".

 

בטור של אורי משגב בעיתון הארץ תחת הכותרת: 'נתן בלנק – הילד של כולנו, מתאר בעל הטור את כאבו של נתן המסכן, שנאלץ לישון 178 לילות על מיטת ברזל – משל היה נתן אסיר בדומה ושווה לגלעד שליט. 36 משפטנים שיגרו מכתב חריף למשרד הביטחון ולכל מי שעסק בעניינו של נתן המשתמט.

 

גם בוואלה חדשות לא פיגרו אחרי מתחריהם מהתקשורת הישראלית הנה כמה מפנינים באדיבות מערכת 'ואלה': סרבן הגיוס שוחרר אחרי חצי שנה בכלא: "מאבק מוצדק" נתן בלנק בן ה-20 מחיפה שנכנס 10 פעמים לכלא 6 התקבל באהדה על ידי בני משפחה וחברים: "היה שווה לי לעבור את כל זה בשביל להגיע ליום הזה. לא ייתכן שצבא ועם ידכאו עם אחר".

שלא תתבלבלו, הם אותם כלי תקשורת, אותם כתבים ומראיינים, שנוזפים בנו השכם והערב, על כך שבני התורה אינם מתגייסים לצה"ל, משתמטים ופרזיטים יקראו להם. זאת למרות שבני התורה נושאים בנטל הביטחון של עם ישראל, לא פחות אלא יותר מכל אחד אחר, על ידי כך שהם שוקדים על התורה והיראה, ועבור מטרה נעלה זו הם מוכנים ומוותרים על חיי רווחה ועושר. לימוד התורה הוא הכוח ששמר על עם ישראל במשך כל שנות קיומו, בגלות ובארץ – בכל עת ובכל שעה.

אנו נזכה מהם לכינויים משפילים כמו 'פרזיטים' 'חולבי משאבי המדינה' משתמטים' 'עלוקות' ומה לא, כדי לתאר את השנאה והתיעוב שלהם בנו הציבור החרדי ולומדי התורה שבתוכם. וכפעולה לגיטימית יפעלו בעצה אחת לבטל או לקצץ את תקציבי החינוך שלנו כעונש קולקטיבי כנגד מגזר שלם.  מה שלא עושים למאגרים מאפריקה – אלא להפך, שם יקומו כל ארגוני זכויות האדם ויגנו בגופם על אותם מאגרים שחורים שלא רק שאינם משרתים, אלא עוד מטילים חיטתם על יושב הארץ היהודים הוותיקים בת"א רבתי ובכל זאת יזכו להגנה מאותם יפי נפש מחליאים.

כבר מדברים על עשרות אלפים אשר ייכנסו לכלא – אם לא ינטשו את ספסל הלימודים בישיבה לטובת גיוס.

חשבתי לדבר בטורי זה על צביעות תקשורתית אך מחוסר יכולת היריעה לשאת את כל זאת במאמר זה – נשאיר זאת לפעם אחרת.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים