אלימות

אטרקציה חדשה: קניון נקי מחרדים

מדוע אסור לחרדים להיכנס לקניון רמת אביב * ולמה השווה זאת יהורם גאון בתוכניתו גאון בשישי * על שנאת חרדים כיום ובהיסטורית העם היהודי * תגובת הקניון: לא אוסרים כניסה, רק מזהירים מפעילות דתית * הכשל: סרטון מצולם מוכיח מציג תמונה אחרת

יהורם גאון בתוכניתו ביום שישי סיפר כי ראה בעיניו שומר בקניון רמת אביב שאסר על חסיד לבוש שחורים להכנס לקניון בהוראת ההנהלה בשל בגדיו ולבושו בלבד.

לשאלת הסובבים השומר אמר כי הוא אך ממלא הוראות של הנהלת הקניון, ממש כך "ממלא הוראות".

לדבריו לא היה מדובר על חרדי שבא להניח לתושבי אביב תפילין חלילה, אלא פשוט נאסר עליו להיכנס לקניון בטענה שלבושו עלול לגרום לסועדים אי נוחות עד כדי שיהרוס להם את התאבון .

גאון אף השווה זאת לבית הקפה קרנצלר בברלין בשנת 1939 שבו המלצר קיבל את פני שתי נשים יהודיות שרצו להיכנס עם טס כסף שעליו פתק עם הכיתוב "נוכחותכם אינם רצויה כאן".

לשמיעת העדות של יהורם גאון בתוכניתו גאון בשישי קליק להקלטה באזור הדקה ה-18

 

לא אהבתם את ההחלטה הגזענית? כנסו עכשיו לדף הפייסבוק של קניון רמת אביב והביעו את מחאתכם!

 

בנוסף לאמור, באתר בחדרי חרדים נחשף מקרה נוסף מוסרט שבו מאבטחי קניון רמת אביב מונעים את כניסתו של חסיד חב"ד, ומודים כי זו מדיניות רישמית של הנהלת קניון רמת אביב!

 

תגובת הקניון:

קניון רמת אביב פתוח ומקדם בברכה את כל הציבור הרחב ללא הבדלי דת, מין או גזע. לקניון מגיעים מאות אלפי מבקרים בשנה, מכל שכבות האוכלוסייה. חשוב להדגיש, כי בקניון נמצא בית כנסת הפתוח ברציפות בכל שעות פעילות הקניון וכמו כן, הקניון אינו פועל בשבת.

בעקבות פעילות נמרצת של אנשי חב"ד ברחבי הקניון, קיבלנו תלונות רבות מלקוחות ומבעלי העסקים בו, אשר מרגישים מוטרדים מפעילות זו. לאור זאת, ביקשנו מאנשי חב"ד המגיעים לקניון לכבד ולהמנע מפעילויותיהם בתוך הקניון.

 

מכיוון שבמקרה המדובר מצויין במפורש כי החרדי לא עסק בהפצת היהדות, ולא החזיק כלל תפילין או כל חומר תורני, הרי שהתשובה הינה מתחמקת במקרה הטוב ומיתממת במקרה הפחות נחמד.

בנוסף בסרטון שהביאו בחדרי חרדים רואים במפורש כי נמנעת כניסתו של חסיד חב"ד, והוא לא רק נתבקש להימנע מפעילות דתית.

 

הפן המשפטי

בעקבות המקרה החמור פרסם הבלוג "הפס"ד היומי" חוות דעת משפטית חריפה המזכירה ש"מקרה שכזה נכנס ללא ספק בגד הפליה אסורה מכח החוק. מדובר בעוולה נזיקית אשר מקנה פיצוי של עד 50,000 ש״ ח ללא הוכחת נזק."

המשפטן מחדד ומציין ש"מקרה שכזה בו חרדי מופלה מחמת הייתה חרדי הינו מקרה אשר יש להתלונן בגינו במשטרה ואף ניתן להגיש תביעה מכח חוק איסור הפליה כאמור."

אזרחים דתיים המרגישים נפגעים מההחלטה המקוממת של הנהלת קניון רמת אביב יכולים לפנות אלינו לייעוץ משפטי.

 

עדכון: בעקבות חשיפת דוסים הסיפור פרסם אתר בחדרי חרדים את הפרשיה תחת הכותרת "גרוע יותר מברלין הנאצית: הקניון אסר כניסת חרדים" ואף מדווח כי איש העסקים החרדי, חיים ראבד, החליט לעשות מעשה. ראבד, יחד עם דמויות נוספות במגזר החרדי, הצהירו הערב (מוצ"ש), כי אם הנהלת הקניון לא תפטר את השומר המדובר, ואת כל מי שאחראי להוראה הזו, הם מתכוונים לפעול נגד הקניון בכל צורה חוקית ומשפטית אפשרית.


"נפעל בכל דרך נגד מי שנתן את ההוראה הגזענית הזו. אנחנו נדרוש את פיטוריהם של המנהל או המנהלים האחראים לכך", אמר. בכוונתם לארגן במהלך הימים הקרובים מספר אוטובוסים ובהם חרדים שיצאו לרמת-אביב בכדי להביע מחאה נגד המקרה שאירע השבוע.

"אולי כך נגרום להנהלת הקניון להנעים את זמנם של האורחים בו, אנחנו לא יכולים לעבור לסדר היום אחרי מקרה כה מזעזע, אישי ציבור הבטיחו לתמוך בנו בכל צורה באם לא יהיה כאן שינוי מהותי בגישת הנהלת הקניון".

עדכון 2: בתוכנית צינור לילה הביאו גרסה חדשה של הקניון כי מדובר באירוע מבוים על ידי קפה אינשטיין שלדבריהם בסכסוך עסקי, וגרסה נוספת שמדובר במריבה בין חילונים קיצוניים וחסידי חב"ד המציעים לחילונים להניח תפילין, ואף עימתו את ראש המתנגדים אליהם עדי אביר, עם העובדה כי מעשיהם חוקים ותקינים.

עדכון 3: בתוכנית צינור לילה שלחו חרדי נוסף לבדיקה עם מצלמה ניסתרת וגם הוא גורש מהקניון.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים