אלימות

מה תג המחיר שלך?

בעל עסק חילוני השפיל זוג חרדי וגירש אותם מהחנות * קיבל קנס של עשרים אלף שקלים בנוסף להוצאות משפט * במקרה מקביל החרדי נעצר, נאסר עליו להשתמש בתחבורה ציבורית ואף הוגש נגדו כתב אישום על הטרדה מינית * מהו תג המחיר שלך?

בעוד אנו מתבשרים כי בית משפט השלום באשדוד גזר פיצוי של 20 אלף ₪ בתביעה שהגישו בני זוג חרדים כנגד בעל עסק חילוני באשדוד שהשפיל וגירש אותם מהחנות בגסות, הרי שכדאי עדיין לזכור כי במקרה מקביל שבו חרדי כינה חיילת "פרוצה" הוגש נגדו כתב אישום בגין הטרדה מינית, תקדים שהפרקליטות יצרה במיוחד בפעם הראשונה בישראל.

מובן מאליו, (האמת? גם לא ציפינו) שתקדים זה לא יושם במקרים נוספים של שימוש בשפה שאין הדעת סובלתה. ביטויים פוגעניים כלפי נשים, ואף גברים, מכל המגזרים. אולי עקב "חוסר עניין לציבור"?

 

היום, לראשונה, השופט ברגנר עשה לזה סוף. בפסק הדין שלו הכריז כבוד השופט כי "האלימות המילולית שבאה לביטוח גם בהטחת קללות קשות בזולת, היא חלק מאותה אווירת אלימות שיש להילחם בה ויפה שעה אחת קודם. מתן "הכשר" על ידי בית המשפט לפרסם לשון הרע-כפי שהיה במקרה דנן- אינו מתיישב עם ההשקפה החברתית שבה אנו מבקשים לחיות".

והשופט מוסיף ומחדד: "יודגש כי מדובר בתובעים שהם דתיים חרדים והשימוש במילה "זונה" כלפי אנשים אלה הינו חמור ובא כדי לפגוע פגיעה עמוקה ברגשותיהם."

זהו בהחלט קו מרתיע, ויש לו אמירה ברורה: השימוש באלימות מילולית כלפי חרדים כבר אינו הפקר.

האם בעקבות כך הפרקליטות תמהר להגיש כתב אישום כנגד אותו בעל חנות, או אף לזרז את הטיפול במקרי האלימות הרבים שחווים דוסים רבים רק בשל היותם דתיים?

 

אם הסיבה היא "חוסר עניין הציבור", הרי שזה תלוי רק בנו!

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים