טורים

נפגש מחר בכותל

אינני טיפוס המשתתף במחאות כאלו ואחרות * לא אכפת לי שנשים הזויות בוחרות להתעטף בטלית או לחבוש תפילין * מדוע בכל זאת תראו אותי צועדת עם שחר למחות ב'נשות הכותל'? * רחל הלברשטאם מסבירה

אזכרה אלוקים... ועיר האלוקים מושפלת...

רמקול צורמני במנגינת אוי אוי אוי עבר מתחת לחלון, ניגשתי לשמוע מה השערוריה הפעם?
שמעתי את קולו של המקונן מזמין את ציבור נשות ובנות ישראל מחר לרחבת הכותל המערבי, ומיד הבנתי שהכינוס שעתיד להתקיים מחר יש לו יותר מקשר רופף עם ארועי נשות הכותל של החודשים האחרונים.

אז ללכת מחר או לא?!

כפרט אני לא טיפוס מחאתי (רק אל תנסו לעקוף אותי בסופר...)
לא חסידה של קול קורא וגם לא של להזדעזע מכל קורה. לא בטוחה שעשרות אלפי (האמת, תלוי את מי ישאלו) הבנות או הנשים תזעזענה את אמות הסיפים והטלית.
יותר מרגיש לי שאם מישהי חיפשה כאן כותרות, היא הולכת לקבל אותן מחר ובענק.
עשרות שנים ש'נשות הכותל' מתפללות שם ואין איש (כי הוא בגברים) יודע. אבל בתהליך שנמשך כבר כמה חודשים יש אוריינטציה מובהקת של מערך יח"צ משומן. של רצון שהאזנים לכותל יפרסמו לכולם שגם לנשים מותר להתפלל בטלית.

כפרט, שאינו נכנס לפרטי ההלכה אין לי בעיה של ממש אם תתעטפנה בטלית או בגרטל, תחבושנה תפילין או שטריימל.
המיקום והנסיבות הם שהפכו את הענין לאייטם. אם זה היה בכיכר העיר בסן פרנסיסקו, או בגן סאקר - גם אז חזקה על טובי סיקריקינו שהיו מעיפים לשם טיטול או שניים, אבל לא הייתם פוגשים התקהלות המונית של כל המגזרים בכאב ובמחאה.

אחת הטענות שנשמעות שוב ושוב ובאותה נשימה מושתקות שוב ושוב היא "פגיעה ברגשות"
למתפללות ה"שיוויוניות" יש רגשות , ועוד של נשים, ואסור לפגוע בהן. אך מה עם אותן מאות נשים שבקביעות נמצאות שם, ברחבה, יום יום, שבת חג, שרב ושלג. עבורן זהו חילול הקודש, למה להן לא מגיע אותו המינימום של ההתחשבות אותו דורשות נשות הכותל לעגן בחוק?!


הייתי מעדיפה שהכינוס ההמוני יהיה ביום ראשון, כמפגן אחדות, כבוקר של תפילה מזככת כמו שרק הכותל יכול להצמיח, ולא כאקט של אנחנו ואתן. אבל ההוא מהרמקול אמר לבוא מחר.... 

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים