טורים

הכסף החרדי בשירות המדינה

לא רק חיזוק הזהות היהודית, ולא רק חיזוק המוח היהודי * וייס בטור חדש חושף: כך תורמים החרדים לכלכלת המדינה * הכה בחרדים = הכה את המדינה

בימים אלו של דיון ומחשבה על חלקו של הציבור החרדי בחובות ובזכויות של המדינה, יש מקום לדון גם בנושא שאולי אוהבים לשכוח ממנו, אך הוא יסודי בקיומה של המדינה הן מהפן הערכי, והן מהפן הכלכלי.

אין חולק על כך כי החרדים, החרדיוּת, והפוליטיקה החרדית, הם הגרעין הקשה של היהדות במדינה, והם השומרים הגדולים על הזהות היהודית במדינה. החרדים לא משרתים בצבא, לא עובדים לא משלמים מיסים, הכל נכון (אולי), אולם החרדים שומרים על התורה, על היהדות, ועל הזהות היהודית של המדינה.

והזהות היהודית של המדינה, היא לא רק ההצדקה לקיומנו כאן במקומם של הפלשתינאים המסכנים, היא גם מנוע צמיחה כלכלי אדיר למדינת ישראל.התיירות הנכנסת מבוססת רובה על יהדות העולם המגיעה לבקר בארץ האבות, ומשאירה כאן מליארדי דולרים בשנה, בשהיה במלונות, ברכישות, ובקניית דירות בארץ.

תרומות הענק המחזיקות את האוניברסיטאות, בתי החולים, המוזיאונים, גני החיות, הספורט, ועוד, מגיעות מתורמים יהודים ברחבי העולם התורמים למדינת היהודים (למעט סכומים קטנים המגיעים מהגויים לעמותות השמאל), מדובר במליארדים רבים!!!

מדינת ישראל מייצאת לעולם מזון כשר (פסק זמן בניו ג'רזי, שקדי מרק אוסם בבריטניה), ספרים יהודיים, ספרי קודש ותשמישי קדושה, בכמויות גדולות מאוד.

המענק השנתי מארה"ב ע"ס 3,000.000.000$++ (ובלי לדבר על נתינת הגב הביטחוני), כמו גם השקעות המליארדים של חברות אמריקאיות בחברות בארץ (אינטל, ישקר, ועוד), הם בגלל הערבות היהודית, ולא רק בגלל המוח היהודי הטוב יותר בזכות לימוד התורה לאורך כל הדורות.

כך גם הבונדס, המביא מליארדים למדינה, כמו ההשקעות הגדולות של יהודי העולם במסחר במדינה, כמו למשל, שלדון אדלסון, אדוארדו אלשטיין, לא היו אילולי הזהות היהודית החזקה של המדינה, ושל אותם אישים המושפעים מה"הקצנה הדתית".

בשנים האחרונות יש עליה גדולה הן בתיירות הנכנסת, הן ברכישת דירות ע"י תושבי חו"ל (ומכאן העליה הגדולה במחיריהן), והן במענקים ובמסחר עם ארצות הברית, וניתן בהחלט להעריך שהעליות נובעות מחיזוק האמונה וההקצנה הדתית בארץ ובכל העולם כתוצאה מתגלגלת.

ולכן, החלשת היהדות החרדית תביא להחלשת האמונה היהודית בעולם, תנתק את הקשר המיוחד והערבות ההדדית בין יהודי העולם, ותמוטט את אחד העמודים עליהם נשענת הכלכלה הישראלית.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים