תנועת 'טוב' תוקפת: "לפיד בפועל פוגע בחרדי העובד"

תנועת 'טוב' המייצגת את מגזר החרדים העובדים בישראל, מוחה על התקציב החדש שהגיש האוצר: "המגזר הנפגע ביותר מהגזירות הינו החרדי העובד – גם מקצצים לו בקצבאות הילדים, גם מעלים מס הכנסה ולא עושים דבר לסייע לו בתעסוקה". יו"ר 'טוב' חנוך ורדיגר: "לפיד מדבר על הצורך לשלב חרדים בשוק העבודה אך בפועל פוגע קשה בתעסוקת חרדים"

 

הצעת התקציב החדשה של האוצר יאיר לפיד - שהוצגה הבוקר (שלישי), פוגעת בצורה דרמטית במגזר החרדים העובדים בישראל, כך טוענת תנועת 'טוב', המייצגת את החרדים העובדים בישראל. 

"משפחה של חרדים עובדים", אומר אריאל דרעי מנכ"ל התנועה, "מאופיינת בכך שזו משפחה ברוכת ילדים מצד אחד ומצד אחד מבני הזוג אם לא שניהם, מועסקים".

"משפחה כזו נמצאת נפגעת, בצורה חריפה מהצעת התקציב של האוצר, היא נפגעת מקיצוץ בקצבאות לילדיה, היא נפגעת מעלייה בשכר הלימוד לילדיה בשל קיצוץ ההקצבות למוסדות תורניים, היא נפגעת מהפסקת השתתפות המדינה בטיפולי שיניים לילדים", אומר דרעי.

לדבריו, "מאידך -  משום שמדובר במשפחה עובדת - היא נפגעת מעליית מס ההכנסה, מביטול נקודת הזיכוי על לימודים אקדמיים ועוד קיצוצים בשכרו של העובד. למעשה אין כמעט תחום שבו אנו לא מוצאים את עצמינו נפגעים".

"מה שעוד יותר מקומם", אומר דרעי, "הוא שאין בהצעת התוכנית, שום דבר שנועד לסייע בתעסוקת חרדים, שום קצה אור לביטול אפליית חרדים בשירות הציבורי ובשוק הפרטי. שום חוק לעידוד מעסיקים להעסקת חרדים, שום התייחסות להכשרה מקצועית ואקדמית, כלום. אפס". 

יו"ר תנועת 'טוב' חנוך ורדיגר, הצהיר כי התנועה תנקוט בפעולות מחאה בשם המגזר הנפגע ביותר מתוכנית האוצר החדשה. 

"לא ייתכן", אומר ורדיגר, "שמצד אחד שר האוצר יאיר לפיד מדבר גבוהה גבוהה על הצורך לשלב חרדים בשוק העבודה, עושה את הנושא הזה קרדום לחפור בו, אך מצד שני מזיק ופוגע בשילוב חרדים בשוק התעסוקה".

פורסם באתר כיכר השבת

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים