טורים

חילונים ירושלמים, שאפו!

בעקבות מסע השקרים של עיריית ירושלים, רווה סמי שלמה נחת מאחיו החילונים * לא רק שאין הגירת חרדים מירושלים, גם הציבור החילוני לא יגרר אחר שקריו של גורם בהנהלת העיר

השבוע נחשפתי לקמפיין סמוי של עיריית ירושלים, ובו היא מתגאה ב'הישג' כביכול ישנה הגירה שלילית של חרדים מירושלים, מול ריבוי אולוסיות אחרות. (משום מה, בפילוח המגזרים הציבור הערבי לא סוקר. אני במקומם הייתי נפגע)

עוד באותו ערב, כבר נחשף באתר 'בחדרי חרדים' כי ירידת מספר התלמידים בחינוך החרדי, הינה ירידה פרוצדוראלית בלבד, ואינה משקפת ירידה אמיתית במספר התלמידים בחינוך החרדי. ולהפך, דווקא חלה עליה של למעלה מ2000 תלמידים כ"י.

מסתבר, שמכון המחקר שנסמך רק על נתונים רשמיים, טעה בהערכתו - ובעקבותיו כתב 'הארץ' שציטט את הנתונים.
אבל בכל הנוגע להתנהלות עיריית ירושלים, אחת מן השתיים:
או שאותם גורמים המופקדים על ניהול ענייני העיר, אין להם מושג מה קורה בעיר, ורק מהמופיע בעיתונות הם ניזונים.
או שפשוט מישהו שם זיהה גל של שנאת חרדים ששוטף את הארץ, וניסה לרכב עליו בכדי לצבור הון פוליטי לקראת הבחירות הקרבות ובאות.

אינני יודע אלו מהאפשרויות עצובות יותר, אבל אם אני מחפש את נקודת האור, אני מוצא אותה פעמיים:

ראשית, כפי שצויין - אין באמת ירידה במספר החרדים בירושלים. אז למקרה שאתה שם בעירייה מתעדכן מהתקשורת, אני מקווה שאתה גולש בדוסים. בכל אופן, אם מישהו פוגש אותו, שיעדכן אותו. מה שבטוח...

והנקודה השניה היא, ההוכחה לתחושתי מאז ומקדם. הציבור יותר שפוי ממנהיגיו.
התגובות לפרסום הובילו קו מודגש של מחאה כנגד התנהלותה של העירייה. גם מצד אנשים שהיו שמחים לו הנתונים שהתפרסמו היו נכונים.
מסע השנאה המתנהל כלפי המגזר החרדי הינו נחלתם של פוליטקאים אינטרסנטיים, המנסים בצורה זו לחפות על כשלונות והעדר עשייה, או סתם להמשיך את מורשת בית אבא.
אומנם לצערי אני נחשף גם למקרים שההסתה מחלחלת לאנשים בקרב הציבור, ובאופן כללי, גם בקרב אלו שאינם נגררים לשנאה אין ספק שהדבר יוצר ריחוק וחשדנות לא רצויים - מה שמוביל לחוסר מוטיבציה להעסיק חרדים וכד' אבל בכל זאת, הרוב השפוי מוכיח כי לא יתן לפוליטקאים כושלים לגרור אותו לשיח השנאה.

אחי החילונים, שאפו!

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים