טורים

החרדי שקרא דר שטימר

סיפור מדהים שהגיע למערכת הישר מהעשור הרביעי של המאה הקודמת

 

אירופה. הימים ימי טרום מלחמת העולם השניה. האנטישמיות והשנאה גואים ועולים. התקשורת כולה מלאה בלהט אנטי יהודי, ומידי ערב מוקרנים בקולנועים השונים ברחבי גרמניה סרטי תעמולה אנטי יהודיים.

היהודים שולטים על הכלכלה! קרא עיתון אחד. תחקיר חדש מגלה - זועק עיתון מתחרה - כי הבנקים נשלטים בידי קומץ יהודים !

די לחמס ! לא עוד !

כתוצאה ישירה, הופכת דעת הקהל הגרמנית לקיצונית יותר ויותר. והעיתונאים היהודים זועקים כמיטב המסורת בעיתונים היהודים.

ובכן, יענקל, שמע - לוחש מאיר לשכנו לפנות ערב, עת שבו מעמל יומם.
קראתי ב'דר שטימר' - שלאחרונה נערך משאל עם, בו שאלו אודות -

'דר שטימר'? קוטע אותו יענקל בזעקה - 'דר שטימר' אתה קורא?!, מאיר, אני מתפלא איך אתה מעיז לקרוא עיתון כזה משסה נגד היהודיים? תתבייש לך, מה מביא יהודי כשר כמוך לעשות מעשה כזה?

תירגע , תירגע, אומר מאיר. אני אסביר לך. מאז שיש את הנאצים האלה בשלטון - הפרנסה , כמו שאתה יודע , לא אי אי אי. אשתי שתהיה בריאה, מתלוננת לאחרונה על כאבי בטן, ובקיצור החיים לא כל כך קלים. לא נורא, אני מקוה לעבור את זה ולחזור לימים היפים יותר, ולחיים הרגועים יותר.

אבל - דבר אחד, מאד מפריע ומזיק לבריאות שלי. בכל ערב, כאשר אני קורא את העיתון היהודי, זה מעלה לי את העצבים. פשוט מותח אותי ומוציא אותי מכלי מרוב דאגה.

כותרת אחת - מספרת על ההסתה הגואה נגדנו. כותרת שניה - על האבטלה הגדולה שיש. כותרת שלישית רביעית וחמישית - כמה היהודים מסכנים . כמה רע להם. יענקל, בשביל מה אני צריך את זה להזיק לבריאות שלי?!

אבל בב'דר שטימר' , אה , ברוך השם. איזה שמחה . איזה רוחב לב. היהודים שולטים על הבנקים? הידד! קומץ קטן מתוכנו שולט על הכלכלה - איזה יופי , חכה שנתערב כולנו. עוד כמה ראשים משופשפים לא יזיקו.

על התענוג הזה מידי ערב - מסיים מאיר, אינני מסוגל לוותר.

והשייכות של הסיפור הזה (שאולי היה ואולי לא - אבל בעצמי שמעתי אותו מפי זה שהמציא אותו) לימינו, אקטואלי מתמיד.

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים