חדשות

אחרי שהאשימה את החרדים, רשות העתיקות מסתייגת

מנהל החפירה ביבנה מטעם רשות העתיקות האשים את החרדים בביצוע ונדליזם וריסוס כתובת גרפיטי, למרות שלא יודע את זהותם של הפורעים. פניית JDN הביאה את רשות העתיקות להסתייג

רשות העתיקות פרסמה בשבוע שעבר כי הכבשן העתיק ביבנה הושחת בידי חרדים. בדיקת JDN מגלה כי האשמה שהוטחה היתה מוקדמת מדי וכי זהותם של הפורעים לא ידועה.

ביום רביעי שעבר, רשות העתיקות הגישה תלונה למשטרת יבנה בגין הרס שבוצע בכבשן גדול בן 1300 שנה. ארכיאולוגים מרשות העתיקות שהגיעו לחפירה המתבצעת בעיר, הופתעו לגלות כי הממצא הייחודי רוסס בכתובת גרפיטי: "מה חשוב יותר – הכבשן או כבוד המת?".

מדובר בבית יוצר לכלי חרס, מהגדולים והמפוארים שנמצאו בארץ, שנחשף על ידי רשות העתיקות ממזרח לתל יבנה, כחלק מעבודות שימור והצלת עתיקות שנעשות במקביל לפרויקט שדרוג והכפלת מסילת הרכבת בין רחובות לבני דרום, שמבצעת רכבת ישראל.

קודם מאשימים: החרדים אשמים

מנהל החפירה מטעם רשות העתיקות, ד"ר אלי ינאי, מיהר לפעור פיו: "הופתענו לגלות את ההשחתה, שלצערנו, בוצעה דווקא בממצא כל כך ייחודי. כואב לראות שהמרססים הרסו בלי לחשוב פעמיים נכס מורשת שהוא של כולנו. זו לא פעם ראשונה שאו נתקלים בהתנכלות לחפירה מצד חרדים".

האם אכן נודע הדבר? פנינו לדוברת רשות העתיקות כדי לבדוק האם יש הוכחה לכך שמדובר בפורעים חרדים, ואם לאו, מדוע יוציאו את דיבתנו רעה.

אח"כ מסתייגים: 'לכאורה' החרדים אשמים

חלפו מספר ימים מאז פנייתנו לרשות העתיקות, עד שקיבלנו את התשובה הבאה: "רשות העתיקות בכלל, וחפירתו של ד"ר אלי ינאי ביבנה בפרט, נתונה למתקפות חרדים מזה זמן רב. בין השאר, התקיימו ביבנה מספר הפגנות חרדים, בטענה שנמצאו בחפירה קברים עתיקים. הכתובת שרוססה במקום – "מה חשוב יותר – הכבשן או כבוד המת?" מעידה לכאורה על שיוכו של הכותב".

הפעם מדובר ברשות העתיקות, אבל לא רק. שוב אנו מבינים, לצערנו, כי כאשר מדובר בחרדים – ניתן להאשים אותנו על ביצוע מעשי ונדליזם בלי הוכחות, ורק אחרי פניה מצידנו הם יסכימו להסתייג ולהסכים שהחרדים לא השחיתו – הם רק השחיתו לכאורה.

פורסם באתר jdn

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים