דוס לא נחמד

כמה באמת החרדים גונבים מהמדינה?

מאוד תלוי את מי שואלים * לפי שחר אילן ב1998 17,000 ₪ לחודש * לפי קדימה ב2012 זה ירד ל3,400 * עיתון משפחה ב2013 הזניק את זה שוב ל6,000 ₪ * המדריך לגנב המתחיל

את שחר אילן לא באמת מעניין האם וכמה את/ה מקבל/ת מהמדינה, העיקר שאתה מקבל משהו על מנת לתייג אותך כעושק קופת המיסים. אחרת לא ניתן יהיה להבין את ההודעה המוזרה שהוא הוציא לעיתונות לפיה "במשך 15 השנים האחרונות הכחישו הפוליטיקאים והתקשורת החרדים את התחקירים על הטבות הענק שמקבלים האברכים. עכשיו כשהכסף בסכנה, יש פתאם נכונות להודות שהכל נכון"

אתם הרי יודעים שאני לא אתעלל במר אילן בסוגית "מודה במקצת" שכנראה שכחו להכניס אותם ללימודי הליבה, אולם כל ילד חרדי שולט בהן חזור ושוב. גם לא אכנס למינוחים למדניים עדינים בגדר "גונב מן הגנב". אולי הוא כן יצליח להבין מהות "קופת השותפין" הענקית של כלל משלמי המיסים, והזכויות שיש לכל שותף בה. האמת, אולי גם זה גדול עליו.

ורק כדי שלא נתבלבל, ראוי לקרוא בעיון את דבריו של נתן רוזנבליט ממודיעין עילית, שהחליט להפשיל שרוולים ולהסיר את הלוט מעל מסכת השקרים למען כולנו, פשוט כי נמאס לו:
(כמה חבל שכתבי "כלכליסט" ו"המרקר" פשוט עושים קופי-פייסט מהודעות לעיתונות הזויות כאלה, בלי לטרוח לבדוק דברים)
ערב פסח ואין זמן (ב99.9% מהבתים החרדיים, הבעל הוא עוזרת הבית), אז אנסה לקצר ולתמצת. עובדות בבקשה:
1)
מחיר למשתכן 1- "רוב הדירות שבנה משרד השיכון במחיר למשתכן היו בערים חרדיות" - שקר וכזב! עיין בכתבות אחרות כאן בעיתון בשבוע האחרון. חלק קטן בלבד נבנה במקומות כאלו. וזה לא כולל רבבות דירות עמידר ועמיגור שהציבור החרדי מודר מהן כמעט לחלוטין.
2)
מחיר למשתכן 2 - המדינה לא משלמת שקל אחד לרוכש הדירה. סך הכל היא מורידה מהמחיר המלא שהקבלן משלם לה עבור הקרקע, בתמורה לX דירות שהוא ימכור ברווח נמוך. אין כאן מענק של שקל למשפחה!
3)
מחיר למשתכן 3 - אם לא יקנו אותם חרדים שלא עובדים יקנו אותם אחרים שכן עובדים, ויש רבבות כאלו (כמוני למשל) כך שהציבור הכללי לא יקבל דירה אחת מאלו (אלא אם כן מישהו רוצה לגור בביתר עילית, שאת זה הוא יכול לעשות זאת גם היום - הקריטריונים מעניקים זכות קדימה לכל יוצא צבא).
4)
מחיר למשתכן 4 - כל רוכש דירה כזאת משלם 17% מע"מ, שזה משהו כמו 200,000 ש"ח לאוצר המדינה מכיסו של הרוכש. לא כולל מסים עקיפים. כך שרוב כסף הדירה הולך בסוף למדינה, אם בתור מסים ואם בתור הנעת גלגלי המשק. יוצא ש"מקבל" הדירה נותן למדינה לפעמים יותר מההנחה שהוא מקבל.
5)
מחיר למשתכן 5 - רוב רובן של הדירות. בעצם כמעט כולן, לא נבנו בשיטה זאת , אלא בשוק החופשי. לדוגמא: בעיר מגוריי נבנו ב20 השנים האחרונות 8500 יח"ד, אף אחת מהן לא במסגרת זו. הכל בשוק החופשי ובמחירים גבוהים ביותר (דירת 3 חדרים עולה היום קרוב ל900.000 ש"ח, ומדובר ברבי קומות, חלקן ללא מעלית, מעבר לקו הירוק).
6)
סיוע בדיור - רק לפני חודשיים משרד השיכון עשק בגזילה את זכייתם של 4000 משפחות חרדיות בעיר חריש, והצהלה כאן הייתה גדולה. אף אחד לא שאל כיצד המדינה לוקחת מעניים (שהסכימו לשלם קרוב ל50.000 ש"ח ליח"ד למדינה מלבד פיתוח) ונותנת לטייקונים (ששילמו עד 9 ש"ח (!) ליח"ד).
7) "
ישללו החזר מס הכנסה" - דוגמא אחת מיני רבות לצביעות: הרי את המענק הזה יכול לקבל רק מי שעובד. אז גם זה לא בסדר?
8)
מעונות יום - עוד משחק במספרים: לפי החוק, זכאות למעונות יום רק במקרה של עבודת ההורה בהיקף שעות 20 ש"ש לפחות! (הנתון נלקח הרגע מאתר מאתר התמ"ת) כך שאם ההורים לא עובדים לא מקבלים כלום (מלבד חריגים, כגון חד הוריות שכמעט אינן בנמצא בציבור החרדי וכדו') אז גם זה לא בסדר?
9)
הנחות בארנונה - הארנונה נקבעת לפי איכות המגורים (ולכן יש בכל עיר סיווג אזורים). לכל הדעות מגורים של 10 נפשות (משפחה חרדית ממוצעת) בדירת שיכון פחות מ100 מ"ר (מעבר לזה לא מקבלים בד"כ הנחה) לא נחשב לאיכות חיים במגורים. ואין לזה כמעט שום קשר לשאלת התעסוקה.

אני מכיר היטיב את הנתונים, הייתי בחיי גם אברך, גם ראש כולל, גם סטודנט, וגם איש נדל"ן.כך שקשה למכור לי חמץ בערב פסח (לוקשים זה חמץ למיטב ידיעתי).
השאלה, למה עיתון משפחה "הודה" כביכול בנתונים?
ההסבר הוא פשוט, וכשמביאים רק חלק מהכתבה זה גם נראה כך: בצוק העיתים שאנו נמצאים היום, יכול שר האוצר להחליט לקחת לנו גם את האוויר לנשימה (או לפחות למסות אותו - זה לא נכלל בהבטחתו שלא להעלות מסים שהרי מדובר בגזע הנחות) ולשנות את הקריטריונים באופן כזה, שגם הדברים האלמנטריים ביותר לא נקבל. לדוגמא (ושעמותת חדו"ש לא ישכחו לשלוח לי תמלוגים על הרעיון): חוק חדש שיקבע שמי שלא היה בצה"ל שירות סדיר (כדי להוציא אפילו את המיעוט שמתגייס אח"כ) לא יכול לקבל שירותי רפואה, גם אם הוא משלם ביטוח לאומי. במקרה כזה - אני רוצה להפתיע את שחר אילן - הנזק לכיס החרדי יהיה הרבה יותר מ6000 ש"ח לחודש!

אפשר להמשיך עוד ועוד, ולהפריך נתון אחרי נתון, אלא שערב פסח דוחק (אם יהיה ביקוש אמשיך בזה בל"נ אח"כ). דבר אחד ברור: מנסים להפיל את כל הצרות הכלכליות על השכבה הענייה ביותר במדינה, כדי להסיט את הזרקור מהמקומות האמיתיים ששם זורם הכסף הגדול!
השיטה הזאת היא לא חדשה, השתמשו בה הגויים נגדנו בכל הגלויות: תמיד היהודים היו אשמים בכל המגיפות, המלחמות והאסונות הלאומיים!
תמיד אמרו שהשינאה ליהודים נובעת מהיותם פרזיטים שאינם עובדים, והבטיחו שהעבודה משחררת...
מחר בערב נקרא (לא כולנו - רק מי שחושב שיש בורא לעולם, ושיש משמעות הלכתית להיותנו יהודים) בהגדה של פסח "שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו והקב"ה מצילנו מידם".

 

ובנימה אופטימית זו ניתן למר לפיד לסגור את הפער של 39,500,000,000 ₪ על ידי הרעבת  ילדים ברווח כולל של כמעט שנים וחצי מליארד ₪, ונראה אותו מסתדר בחשבון.

 

חג שמח.

 

 

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים