אלימות

קצין שהכה מפגין חרדי זוכה - והועלה בדרגה

דייני בית הדין המשמעתי של המשטרה זיכו את רפ"ק קובי יגין מחמת הספק • אז מה אם האירוע שהתרחש בשכונת מאה שערים תועד במצלמות אבטחה והקצין הודה במיוחס לו

קצין שהואשם בהכאת מפגין חרדי - זוכה והועלה בדרגה: בשבוע שעבר החליטו דייני בית הדין המשמעתי של משטרת ישראל לזכות את רפ"ק קובי יגין מחמת הספק, לאחר שלא הוכח אם תקף את המפגין או רק הדף אותו - אף על פי שהאירוע תועד במצלמות אבטחה. 

האירוע התרחש בחודש מרץ 2010, על רקע סכסוך הנדל"ן בבתי ורשה שבשכונת מאה שערים, כאשר פרץ עימות אלים בין אנשי 'כולל פולין' לבין 'הסיקריקים'. 

צוות משטרה שהגיע למקום ניסה להשליט סדר בזירה. בין הנוכחים במקום היה גם פקד יגין, קצין האבטחה של משטרת ירושלים. יגין תועד במהלך העימות מכה את אחד המפגינים. בצעד נדיר, לאחר שסרט הוידיאו המתעד את ההכאה הגיע לידי המחלקה לחקירת שוטרים, החליטו החוקרים להגיש נגדו כתב אישום, אף שהמפגין עצמו לא הגיש תלונה. 

בכתב האישום, המתאר את השתלשלות האירוע, נכתב: "בשלב מסוים, בעת שפיזר קהל חרדי שהתגודד במקום, ניגש הנאשם אל אחד החרדים שנכח במקום והכה אותו בפניו במרפקו, בצורה מכוונת וללא הצדק". 

'ידיעות ירושלים' דיווח, כי בשבוע שעבר החליטו שלושת הדיינים לזכות את יגין, אף שהודה במיוחס לו. "הדפנו ודחפנו אנשים תוך כדי שאנו מתמודדים עם מטר אבנים וזריקות של ביצים וחיתולים", העיד יגין בבית הדין לפני זיכויו. "היינו במצב של לחץ נפשי ופיזי קשה. אני אומר את זה כקצין משטרה שעבר אירוע או שניים בחייו". 

לאחר הזיכוי, במהלך אירוע חגיגי לכבוד קצינים בתחנת לב הבירה, העניק לו מפקד המחוז, ניצב יוסי פריינטי דרגת רב פקד.

פורסם בבחדרי חרדים

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים