אלימות

חילונים יורקים בירושלים!

חרדים? הכינו מטריות, חילונים יורקים בירושלים! * אמש אזרח חרדי שהלך לתומו בירושלים הותקף בידי חילוניה בגידופים ויריקות * לתדהמתו, אשה בעלת חזות דתית לאומית הצטרפה וסייעה לתוקפת * ההסתה מהכנסת מחלחלת אל האזרחים

שמחה רבה ממלאת לבבות רבים כאשר מתפרסמת בתקשורת כתבה על אנטישמיות חרדית. נפל דבר בישראל והתהפכו היוצרות. קשה להאמין כי מתוך אחינו הנאורים ייצא סיפור אנטישמי שכזה, שבו מאפיינים - בדרך כלל - את המגזר החרדי...

הסיפור התרחש אתמול, יום שני 11/3/13 בשעה 14:40 בצהריים לערך.

אליהו ב' ח', בחור חרדי הלומד בישיבה מפורסמת בירושלים, שמו המלא ושם הישיבה שמורים במערכת 'דוסים', התהלך לתומו בקרן הרחובות סוקולוב-קרן היסוד בבירה. הוא חלף על פני אישה שישבה והאכילה יונים ברחוב. טרם הספיק להבין את המתרחש סביבו, התקרבה לעברו האישה, בעלת חזות חילונית מוצהרת, ירקה לכיוונו וצעקה עליו:

טפילים מסריחים, טוב שאתם באופוזיציה

הבחור משחזר את הדברים וחוסר האונים ניכר בקולו. תחילה חשב לעזוב את המקום בשקט, אך במחשבה שניה החליט להתקשר למשטרה ולדווח על המקרה.

האם היו עדי ראיה למקרה?
"היו גם היו". מספר אליהו. "אומנם בשעה זו הרחוב אינו שוקק, אך אנשים עברו שם, זכור לי בפרט נהג מונית מבוגר שחזה במעשה ולא הניד עפעף". לדבריו של הבחור, בזמן שהמתין לשוטרים התקרבה אליו אישה, בעלת חזות דתית-לאומית, הדפה אותו כשהיא שואלת בקול תמים: "מה אתה רוצה ממנה".

ניידת משטרה הגיעה?
"על אף שהאישה החלה להתקדם בהמשך הרחוב ולעזוב את זירת האירוע, המתנתי לניידת שהזמנתי. שלושה שוטרים הגיעו למקום, אך לא עשו דבר".

הסיפור הגיע לאוזניו של העיתונאי ישראל פרץ, מעיתון יום ליום, לאחר שהבחור חזר נסער לישיבה והשיח לפי תומו את המעשה בפני חבריו. אחד מהם, שהבין שאירע לחברו מקרה אנטישמי לחלוטין, החליט שלא לוותר ולחשוף לציבור את הסיפור העצוב הזה.

קשה להאמין כי בימים אלו של הרכבת ממשלה, ההסתה עולה שלב וחוגגת ברחובות. פרץ, העביר את הסיפור לכתב מוטי סגל מהקול החרדי-קו החשיפות, הם ניסו לקבל את תגובת דובר משטרת ירושלים. עד לשעה זו לא נמסרה תגובתו. נשמח לפרסמה לכשתינתן.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים