טורים

מפלגת קדימה בקמפיין: לקצץ 80 אחוז משכר החיילים

מפלגת קדימה המדשדשת תחת הקו התחתון של אחוז החסימה יוצאת בקמפיין ובו קוראת למעשה לקיצוץ של מעל שמונים אחוזים משכר החיילים על מנת להשוותם לאברכים * מה יקרה לו תיישם הממשלה גם את ההצעה להשוואת הטבות החיילים לאלו של האברכים * והאם נהגו כשורה אגד ודן שסירבו לתת במה לקמפיין המסית

בקמפיין נרחב מכריזה מפלגת קדימה על דרישתה להשוות את שכר החיילים לאברכים, ולו עד שיהיה שוויון בנטל.

לטענתם אברך מקבל 3400 ש"ח בעוד חייל מסתפק בשמונה מאות בלבד, אלא שבבדיקה קלה של הנתונים מסתבר כי המספרים מוטעים ומוטים בצורה חריפה כך שלמעשה הקריאה להשוואה תיצור קיצוץ חמור לחובשי הכומתה.

 

קיצוץ של 80% בשכר החיילים

כפי הידוע לכול וכפי שצוין בדו"ח פלסנר שעמד בראש הוועדה שנפחה נשמתה בטרם עת, אברך כולל הינו אדם נשוי וככזה הוא זכאי למלגה מהמדינה של 823 שח בלבד. ללא התחשבות במספר ילדיו.

חייל נשוי ללא ילדים מקבל משכורת, דמי ת"ש וסיוע בשכ"ד בסכום של עד כ-3800 שח לחודש, ועל סכום זה מתווספים מענקים נוספים (הניתנים לו בסיום השרות), במקרה שיש לחייל ילד (או ליתר דיוק, החל משבוע 32 להריון) הסכום מזנק לכ-4700 ש"ח לחודש.

אי לכך קיום דרישת מפלגת קדימה להשוואת תנאיהם של החיילים לאברכים למעשה תגרע מכל חייל נשוי אלפי ש"ח בחודש, כאשר במקרה של חייל שאינו נשוי, וכפי שהמצב בדרך כלל - תשלל ממנו המשכורת לחלוטין. שכן תלמיד ישיבה שאינו נשוי אינו זכאי למלגה כלל.

 

קיצוץ גם בהטבות הנלוות

יתרה מכך, מתגובתם של בכירים בקדימה, עולה כי הסכום בקמפיין הינו כביכול שקלול כל ההטבות המגיעות לאברכים מהמדינה ומגורמים נוספים, מה לדעתכם יקרה בהשוואת שקלול כל סל ההטבות של החיילים לזה של האברכים?

 

המצב הקיים

הצעת מפלגת קדימה

נסיעה בתח"צ

חינם

חיוב מלא

תשלום ארנונה

פטור מלא

חיוב מלא (הנחה ע"ב סוציאלי ככל אזרח)

תשלום ביטו"ל ומס בריאות

פטור מלא

120 ש"ח לחודש

נקודות זיכוי בסיום השרות

2 נק' זיכוי למשך 36 חודשים
שווי כספי 15,480 ש"ח

---

כניסה לאתרים שונים

חינם

בתשלום מלא

מענק שחרור

8,146-11,766

---

דמי פקדון

19,668-28,410

---

מענק עבודה נדרשת

9239 ש"ח

---

 

בחישוב מהיר, ע"פ הצעתה של מפלגת קדימה תשללנה מהחיילים הטבות בסכום מצטבר שבין 60,000 ש"ח ועד ל220,000 ש"ח, בהתאם למצבו המשפחתי ותפקידו הצבאי של החייל!

מאחר שלקמפיין מסית מעין זה השלכות קשות על שלמות החברה הישראלית, טוב נהגו בחברת אגד ובחברת דן כשסרבו לתת במה לקמפיין שקורא לפגיעה בנושאים בנטל החילונים והחרדים כאחד, על ידי הסתה פרועה ושקרית בניסיון נואש להציל את המפלגה המתרסקת מהעלמות מוחלטת מהמפה הפוליטית.

גרסת דוסים המאומתת לקמפיין קדימה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים