טורים

ממי אתם חרדים?

תום, טוהר ואפס פשיעה מול שלל מקצועות ויחידות אבטחה * ניתוק מהטכנולוגיה ותרבות המערב לטובת חסד עם הזולת * לחימה בחזית לעומת "שירות" ליד הבית * בניית דור חדש לעם היהודי במקום בילוי ופריקת יצרים

מה תורמים החילונים למדינה? ומה תורמים החרדים למדינה?

למען הסדר הטוב, במוסדות החינוך הממלכתי למרות שלומדים שלל מקצועות חשובים שלא לומדים במגזר הדתי-חרדי, מצב החינוך והשיגי התלמידים, לא מחמיאים, וזה גם מתבקש לאור החיבור האינפוזיוני לרשתות החברתיות גם בשטח בי"ס.

כתוצאה מכך, משרד האוצר מתקצב את המוסדות בסדרת מאבטחים לצוות המורים שבבית הספר, מחשש למקרי אונס, רצח ושוד, בסכום שנתי של 14.4 מיליארד שקל. שיעור תיקי החקירה של תלמידי בי"ס במשטרה, הוא במידה מוגזמת לחלוטין,

החרדים: אמנם לא לומדים בבי"ס על הרצל שרצה להקים מדינה ציונית באוגנדה, והם גם לא לומדים על הגאולה הציונית ב-48. הם לומדים את ההיסטוריה היהודית האמיתית, וחשיבותה של ארץ הקודש ברורה לכל פעוט במגזר החרדי, למרות הפלאפונים הכשרים.

בחור ישיבה, וכל שכן ילד, לא מחזיקים טלפון נייד כלל, כמובן שהם לא נחשפים לרעיונות חדשים, ואינם מתוקצבים לאבטחת המוסדות כלל (אגב חיסכון של מיליארדים). הם מחונכים לעזרה ועשיית חסד עם הזולת, גם עם אחיהם החילונים.

רוב המתגייסים בציבור החרדי הולכים לקרבי ולוחמים בחזית, בו בזמן ששיעור המתגייסים מתל אביב נמוך מגושי ההתיישבות וההתנחלויות, וגם מתוכם רק הפטריוטים ביותר הולכים לתפקידים משמעותיים, השאר מבלים בהנאה רבה עם חברים/ות במטבח או במקומות אחרים.

חרדי ממוצע מגיל 18-22 הוא כבר נשוי עם 2 ילדים, המחיה יקרה והדיור עוד יותר, כך שזה מוציא את כולם לחפש אחר מקור עבודה, הבעל שעדיין לומד בכולל יוצא בערבים ללמוד מקצוע לעתיד, אם זה מנהל עסקים או עריכת דין. גם האישה לומדת פסיכולוגיה או ראיית חשבון.

במגזר הכללי השנים האלו מנוצלות לבילויים ולחיפוש אחר מקור האהבה הנעלם.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים