דוס לא נחמד

יאיר לפיד נגד גיוס חרדים

1300 חרדים יושבים בבית וממתינים להזדמנות לתרום * אבל הדבר הזה הוא לצנינים בעיני יאיר לפיד, המתרסק בסקרים * האיש בעל העבר העשיר בתחום הצבאי בעיתון במחנה ממשיך להפגין את יכולותיו המליטנטיות על גבם של קשישים וניצולי שואה

אולי יש בכל זאת משהו יפה בצבא: אתה לא באמת צריך להיות חייל כדי להיות שם, אתה יכול להיות מורה, זמר, מתופף, כתב בעיתון, מוכר בשקם, כל דבר, העיקר שתלבש מדים. (ירוקים כמובן, השחור כבר לא באין)

זה בדיוק מה שיאיר לפיד עשה שם, ישב וכתב. הוא לא חירף את נפשו בקרב, הוא לא באמת התחפר בשוחות. בזמן שאמהות אחרות ישבו בבית בדאגה, משפחת לפיד ישבה שאננה, כשהילד מפתח כישורי עיתונות נמרצים וכבירים בחסות צה"ל.

לאור זאת, קשה מאוד להבין את העובדה שהאדון הנ"ל מעדיף לראות תלמידי ישיבה יושבים בבית ואינם משרתים את המדינה. משרתים באופן שתורם אפילו יותר מאשר כתב "במחנה". לפחות ככה אני חושב. מעניין גם לשאול את חוות דעתו המלומדת של הדוקטורנט הנ"ל.

צריך להבין משהו: המדינה לא נתנה שום פטור לאף אברך, יש 1,300 תלמידי ישיבה שמסוגלים ורוצים להושיט ידיים עוזרות לקשישים, לניצולי שואה, לחולים. הם לא יכלו לעשות את זה, מסיבות בירוקרטיות. המדינה בסך הכל שחררה את הפקק המיותר הזה. לרווחת אותם קשישים, גלמודים, אותן משפחות קשות יום, אותו נוער נואש הזקוק לגב תומך, כל אלה ממתינים בכליון עיניים לכח העזר הזה.

אותם תלמידי ישיבה (לא "אברכים" לתשומת ליבכם, ערוץ 2) הם בדרך לסייע לקשישים, למשפחות מצוקה, לנוער שוליים בדרך לפשיעה.

אבל לא מר לפיד. הוא מוכן לשרוף אוכלוסיות מצוקה, הוא מוכן להתעמר בקשישים, לזרוק נוער למעגל הפשיעה, העיקר לנסות להציל במשהו את כבודו האבוד בסקרים.

מסתבר שמה שטוב למדינה, לא טוב ליאיר לפיד

 

 

עדכון: ערוץ 7 מעיר כי לפיד מגיש בג"צ נגד המצע שלו עצמו

(קראו עוד על האדם שאינו יודע מה מחיר נסיעה באוטובוס, מצרף לשורותיו טייקון נוסף: יעקב פרי, ועדיין מתיימר לקנות את אמונם של מעמד הביניים)

קרדיט: יאיר, כנראה שכן צריך להוציא תעודת בגרות

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים