טורים

גיבורים על חלשים

טעות בירוקרטית של אישה צעירה גרמה לשופט צעיר להשליך אותה לכלא צבאי ללא פחות מ-50 יום * מדובר כמובן באשה חרדית אליה הופנתה כל עוצמת האש של המערכת הצבאית * יהודה משי זהב מוחה על השימוש במערכת הצבאית ככלי ענישה בירוקרטי לחינוך החרדים

בסוף זה הגיע, המלחמה הגדולה לה נערך והתכונן הצבא בשנים האחרונות, מליארדי דולרים הושקעו במיטב הטכנולוגיה החדישה, 'כיפת ברזל', 'טילי חץ', 'מעיל רוח', נרכשו מטוסי קרב חדישים ביותר המסוגלים לשאת פצצות חודרות לעומק רב, נרכשו מפציצים חמקנים, כמו גם צוללות מתקדמות מגרמניה, פותחו מזל"טים זעירים ביותר, לוויינים נשלחו לחלל, המודיעין תוגבר, הוקם מערכת סייבר לשיבוש מערכות מחשוב, הוקמו מערכות סייבר, תולעי וירוס 'סטוקסנט' ו-'פליים" הוחדרו למערכות המחשוב של האויב.

ואכן ביום פקודה ההשקעה האדירה הוכיחה את עצמה, כל שקל שהושקע הוחזר בריבית דריבית. בתזמון מדהים כמו בתזמורת משולבת שמנגנת בהרמוניה מופלאה.

האות ניתנה בבוקרו של יום שני לפני שבוע, עם התייצבותה של הכלה דבורה לאה כהן בת 20 שזה עתה נישאה, בלשכת הגיוס כדי לבקש היתר יציאה מהארץ, לימי חגי תשרי ל'סוון סוונטי' בברוקלין, יחד עם בעלה, כפי שעושים זאת רבים מחסידי חב"ד.

כמו ב'בליץ' הגרמני, הסתערו עליה הכוחות המיוחדים, כמו בתרגיל מורכב של כיבוש יעד מבוצר בלוחמה בשטח בנוי, ובשיתוף פעולה של כל המערכת והעוצמה הצבאית שנבנתה בשנים האחרונות, דגש מיוחד הושם על עוצמת האש. ואכן כעבור דקות מעטות, הקרב הוכרע, היעד המבוצר נכבש, האשה הצעירה נעצרה, וכשאזיקים על ידיה ורגליה הובלה לכלא 4. שופט דרוזי קשוח האריך את מעצרה בשלשה ימים עד יום חמישי. הכל באשמה החמורה שהיא לא שירתה בצבא. העובדה שהיא באה מבית חב"די והיא כמובן דתית לא עזרה. גם לא העובדה שהיא היום אישה נשואה וככזו פטורה משרות צבאי, לא הרגיעה את אנשי הצבא. הם קבעו כי בכך שלא פנתה בשעתו לצבא לבקש פטור היא עריקה. למרות שהיא טענה שמעולם לא נקראה ללשכת הגיוס ועל כן לא הגיעה.

תוך גילוי יחס נוקשה האריך ביום חמישי בית הדין הצבאי ביפו בראשות השופט, סגן אלוף אהרן פנחס את מעצרה ב-24 ימים נוספים, ולא הסכים גם לא לחלופה של מעצר בית.

על כתפיה הצנומות של אשה חרדית זו מנסה המכונה הענקית של הצבא לנהל את כל 'מלחמת הדת' של גיוס חרדים לצה"ל. כל השנאה התפרצה במלחמה נגד אשה שזה עתה התחתנה, וכל פשעה שבאה מיוזמתה לקבלת היתר יציאה מהצבא.

'הצהרה דתית' הינה הצהרה טכנית ופורמאלית בלבד, לקחת אישה חרדית אשר חטאה 'כשל טכני' בשכחה להצהיר, ולמרות היותה נשואה שככזו היא פטורה לגמרי משרות צבאי. ובעוון זה לשים עליה אזיקים בידיים וברגליים כמו והיה מדובר באחת הפושעות, ומשליכים אותה כחודש ימים לכלא 4, היא רק תוצאה של שנאה בלתי נשלטת.

להיות חזק על חלשות זו תעודת עניות לצבא הרוצה להתמודד מול פצצת האטום של איראן. לא על כך תהיה תפארתכם.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים