חדשות

גיוס בחורי ישיבות: אין חדש תחת השמש

כבר בשנות השמונים של המאה הקודמת הועלתה הדרישה לשיוויון בנטל, וכיום כן אז, ראשי המחנה הם הפורשים מן היהדות המסורתית, המבקשים לקעקע את צביון היהדות מבחוץ, התנועה הקונסרבטיבית אז כתנועה הרפורמית היום.

תמיד אמרו שהתנועה הרפורמית בפיגור של 20 שנה אחרי אחותה הקונסרבטיבית, ואכן מסתבר כי הטענות ל"שיוויון" בנטל כבר הושמעו ונדחו כבר בשנת 1989, רק שאז לתנועה ההקונסרבטיבית היה את היושר לומר כי דרישתם הינה גם לגיוס הבנות הדתיות למרות שכבר אז היה ברור שהדבר יוביל למאבק ללא פשרות מצד כל הציבור הדתי והחרדי שראה בכך איסור בחומרת "יהרג ואל יעבור".

התמונה והידיעה המקורית באדיבות נח זבולני ומכון לבון

 

המאבק לגיוס בחורי ישיבות ובנות דתיות לצה"ל, בו החלה התנועה הקונסרבטיבית בארץ, נכנס לשלב מתקדם על-ידי משלוח איגרת אישית לכל חברי הכנסת לרבות החרדים, בה תובעים ראשי התנועה ליזום חוק שיחייב את גיוסם של בני הישיבות והבנות הדתיות לצה"ל.

לפי החלטת הוועידה המשרדית (קונסרבטיבית) שהתקיימה בשבוע שעבר הוחלט לחדש את המאבק לגיוס תלמידי ישיבות ולהכריז על מבצע "גיוס כהלכה". אתמול שיגרו הקונסרבטיבים איגרת לכל 120 חברי הכנסת, בה הם נדרשים ליזום חוק שיחייב בצורה מפורשת וגמורה את בחורי הישיבות ואת הבנות הדתיות להתגייס לצה"ל או לשירות לאומי.

על האגרת חתומים יו"ר התנועה אהרון ורשבסקי והמנכ"ל הרב פנחס פסקטור. באגרת נוקבים הקונסרבטיבים במספר בני הישיבות, כפי שאושר על-ידי מנהל הגיוס לצה"ל, שגדל פי ארבעה בשנים האחרונות; בעוד שבשנת 1968 קיבלו 4700 דחיות, הרי שבשנת 1988 הגיע מספרם ל-8350.

כפי שנודע, עומדים ראשי הקונסרבטיבים להיפגש עם שר הבטחון יצחק רבין ושר המשפטים דן מרידור כדי לבקש מהם סיוע בהעברת החוק המוצע על ידם.

 

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים