בתקשורת

המשטרה הצבאית עצרה אשה חרדית נשואה • פתחה בשביתת רעב

צעירה חרדית שנישאה רק לפני כחודש, נעצרה בעת שביקשה לצאת לחו"ל • האשה מקהילת חב"ד בקרית מלאכי, הייתה בדרכה לניו-יורק עם בעלה • בהליך שיפוט נקבע: תישאר יומיים במעצר • בעקבות ההחלטה פתחה האשה בשביתת רעב • עסקנים: "מדובר בצעד חסר תקדים ומעשה שלא ייעשה"

צעירה חרדית מקרית מלאכי נעצרה ביום שני, בעת שביקשה לטוס עם בעלה לניו-יורק, והעבירה את הלילה בכלא 4, לאחר שנטען כי היא "עריקה ומבוקשת".

הצעירה, חסידת חב"ד בת 20, שנישאה לפני חודש, ביקשה להתלוות לבעלה, כדי לעלות ולהתפלל בציון האדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל בבית הקברות על שם מונטיפיורי בקווינס שבניו-יורק. אלא שכאשר הגיעה יחד עם בעלה אל המשטרה הצבאית בקרית מלאכי, כדי לוודא אישור יציאה, היא נעצרה על-ידי המשטרה הצבאית בטענה כי ערקה מצה"ל, ולבני הזוג נאמר כי הגברת "מבוקשת זמן רב".

השניים נשלחו לכלא ארבע, תוך הבטחה כי יתקיים הליך קצר ומזורז של שפיטה, ולאחר מכן תוכל לקבל היתר יציאה, אלא שתחת זאת היא נכלאה.

בשעות אחר-הצהריים של יום שלישי הובאה האישה בפני בית דין צבאי ביפו, שם נשפטה בהליך מזורז. השופטים היו קשוחים ולא אפשרו לה להשתחרר. הוחלט, כי היא תשאר במעצר עד יום ה' - אז ייבחן מצבה פעם נוספת.

אחד העסקנים שהתערבו בפרשה, חיים שטיינר, המכהן כסגן ראש עיריית קריית מלאכי, אומר: "ככל הנראה היא לא סדרה את מעמדה בצה"ל, כשאר הנערות החרדיות, ואתמול היא נעצרה על-ידי המשטרה הצבאית.

"רצו להאריך את תקופת מעצרה בשבועיים, אך במאמצים רבים הצלחנו למנוע זאת ולקצר את המעצר".

במקביל, מספר שטיינר, "אנחנו פועלים בכל האמצעים, מעסקנים ועד גורמים בכירים במערכת הפוליטית, כדי להביא לשחרורה של האישה עוד הלילה. אני לא אנוח וכמוני עוד רבים עד שהיא תשוחרר".

שטיינר מספר כי המליץ לאישה לשבות רעב, עד לשחרורה וזאת במטרה להאיץ את ההליך. ואכן, בעקבות ההמלצה החליטה הצעירה לשבות רעב.

עסקנים חרדים מחו בתקיפות על מעצר האשה ואמרו, כי מדובר במעשה שלא ייעשה, חסר תקדים, הפוגע קשות בצניעות האשה.

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים