אלימות

אלימות קשה בבית שמש: אברך הוכה באבן בראשו

פירות ההסתה: נערי שוליים ארבו לאברכים בליל שבת ברחובות בית שמש ותקפו אותם • אחד האברכים נפגע בראשו מאבן, ונזקק לתפרים בראשו • "הלוואי שהיינו חרדים כמו שהחילונים שונאים אותנו", הוא אומר בכאב, ומשחזר 'לבחדרי חרדים' את רגעי התקיפה • צפו בתיעוד המזעזע

אלימות קשה בבית שמש: בליל שבת הותקפו אברכים שהיו בדרכם לטיש של המשפיע החסידי הרה"צ ר' אלימלך (מיילך) בידרמן בקריה החרדית על ידי נערי שוליים. אחד מהאברכים נפגע ופונה לטיפול בטרם.

ממידע שהגיע ל'בחדרי חרדים' עולה כי הקבוצה - שמנתה כ-5 נערים - ארבה ברחוב מעפילי אגוז הסמוך לקריה החרדית בבית שמש לעוברי אורח, והכתה אברכים חפים מפשע, חלקם הצליחו להימלט ובנס יצאו עם שריטות קלות, אך אחד האברכים הוכה קשות על ידי הנערים ונזקק לטיפול רפואי ממושך.

בתיעוד המוצג כאן לראשונה נראה ש.ק. אברך בן 35 המשתייך לקהילת 'קהל חסידי ירושלים' בעיר כשהוא פצוע בראשו. ש.ק. עשה את דרכו מביתו ברמת בית שמש ב' לכיוון בית המדרש של חסידות תולדות אברהם יצחק שם מתקיים הטיש.

בשיחה עם 'בחדרי חרדים' הוא משחזר את האירוע: "סמוך לשעה 1 וחצי בלילה, הייתי בדרכי לטיש, לפתע התנפל עליי נער והכה אותי באמצעות אבן גדולה מספר פעמים". לדבריו, "שאר חבריו הסתתרו במרחק מה ממקום האירוע ורק לאחר שכבר כמעט איבדתי את ההכרה, אברך נוסף שעבר באזור נחלץ לעזרתי ובכך הצליח לגרום לתוקף להימלט מן המקום.

"ממש הרגשתי שאני הולך להתמוטט, השכנים עזרו לי ואז פוניתי באמצעות אמבולנס של הצלה לטרם".

בטרם הוא קיבל טיפול רפואי שכלל בין היתר תפרים חיצוניים ופנימיים בראשו, "עד כה אני סובל מסחרחורות חזקות, כאבי בטן ובחילות". הוא מוסיף כי מוקדם יותר תקפו הנערים עוברי אורח נוספים. "אברך נוסף קיבל מהם מכות, הוא הצליח להימלט ובנס הוא נפגע וקיבל שריטות קלות בראשו".

בשעות הקרובות הוא מתכוון להגיש תלונה במשטרה, "הצלחתי לזהות את אחד הנערים שהיו בחבורה".

לטענתו קיימות מספר סיבות אפשריות לתקיפה הזו, "או משנאה, שעמום או דווקא בגלל ההסתה בתקשורת החילונית שחגגה כאן לפני כשנה". בסיום דבריו הוא מצטט את אחד מגדולי ישראל ואומר: "הלוואי שהיינו חרדים כמו שהחילונים שונאים אותנו".

מתוך בחדרי חרדים: http://www.bhol.co.il/Article.aspx?id=43755

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים