טורים

שלגיה, התפוח מורעל!

מי הרעיל את התפוח * מה הקשר בין שלגיה לבין עורכי הטקבקים ב-ynet * האם עורכי ynet חוסמים מגיבים דתיים * יעל בדקה ומצאה שהמצב אכן חמור

כשהייתי ילדה, בחופש הגדול, הלכתי לסבתא בתל אביב והיא שמה לי את קלטת הוידיאו 'שלגייה'. זה היה סרט נורא עצוב, ומפחיד ומותח, וכשראיתי את שלגיה החמודה הולכת לנגוס מהתפוח התחלתי לזעוק מעמקי נשמתי: "לא! שלגייה! זו לא זקנה טובה זו המלכה המרושעת!!! לא!!! אל תאכלי את התפוח הזה, הוא מורעל!!!

אין לך מה לצרוח אמרה לי סבתא שלי בביטחון "היא לא שומעת אותך וזו הייתה תחושה מאד מתסכלת.

בדיוק את אותה תחושה אני חווה כשאני באה במגע כזה או אחר עם חילונים ישראלים; גם היום אני צורחת, מבקשת מכם אחים יקרים: תבינו, מאכילים אתכם בשקרים מרעילים שנועדו לשרת אינטרסים לא שלכם. אבל גם היום לא שומעים אותי ואת זעקותיי.  זה מתחיל בצנזורה בוטה של הטוקבקים שלי, בעיקר באתר .YNET  אין לי שמץ של מושג מדוע האתר שמתיימר להיות שופר הדמוקרטיה כ"כ עוין את הטוקבקים שלי; אני לא מקללת ולא משמיצה, רק כותבת ברהיטות את דעותיי. למה תגובות כמו: "בואו נעלה למאה שערים עם גרזנים" הן תגובות ראויות לפרסום אך תגובותיי שלי לא? ממה הם מפחדים? ולא מדובר רק בטוקבקים אלא בעובדה שכמעט בכל האתרים והעיתונים (למעט האתר 'מאקו' שכן מנסה לאזן: מביא גם כתבים חרדים אמיתיים ולא סתם מתיפייפים) כמעט אין כתבים חרדים, ואלה שיש הינם, פעמים רבות, אנשים עדינים שמאד מנסים למצוא חן בעיני הבוסים ופחות להראות את האמת שבצד השני.

 

לשיפוטכם התגובה אותה רציתי לפרסם בכתבה 6000 ש"ח בלי לעבוד:

שלושה דברים:

א. האם אפשר בבקשה לקבל פירוט מה זה: "תרומות ומקורות הכנסה נוספים" כי בעלי האברך לא מקבל תרומות ואין לו מקורות הכנסה נוספים, ספרו לי כדי שאדע לאן לפנות ולהעלות את הכנסותיו.

ב. כל ההנחות המכובדות שהבאתם פה תקפות רק אם האשה לא עובדת אבל רוב הנשים החרדיות עובדות ומשתכרות יפה (אתם הרי לא חושבים שאפשר לפרנס שישה ילדים רק  ממשכורת של אברך, נכון? גם אם נניח, בשביל הבדיחה, שהוא מקבל את הסכומים המוגזמים שכתבתם פה. על אשה חרדית להרוויח מינימום 6500 ₪ כדי לפרנס משפחה של ששה ילדים וממילא רוב ההנחות הללו לא נכונות).

ג. למה שהמדינה תספסד כ"כ הרבה שנים את החרדים? מה הרווח? הרי לא מדובר רק בבנימין נתניהו, מדובר בכל 15 ראשי הממשלה האחרים, תמיד מפלים את החרדים לטובה. זה נשמע לכם הגיוני? הרי מדובר באנשים חכמים ומלומדים שרוצים את טובתה של המדינה, למה הם עושים זאת? הייתכן שכל ראשי הממשלה ועוזריהם טועים, אבל כתבי YNET  צודקים?

 

אז זהו, כיוון שהתקשורת מנסה ככל יכולתה לשטוף לקהל שלה את המוח: מעוותת עובדות ואפילו מצנזרת טוקבקים, איפה יש מקום נוסף בו יכולים להיחשף ליהדות האמיתית, לחרדים שיכולים ללמד אתכם כמה וכמה דברים על האפקט הפוטואלקטרי ועל נוסחת רידברג?

אין מקום כזה.  נותנים לכם לשתות ליטרים של שקרים מהולים בסולר ואתם בטוחים שזה מיץ נבט חיטה אמיתי.

אתם טוענים שהרבנים עורכים לחרדים "שטיפת מוח"?  אולי. אבל החרדים במוצהר נכנעים  למָרוּת   רבניהם, ואילו אתם מחזיקים מעצמכם אנשים ליברלים בעלי מחשבה עצמאית ולא מבינים שרבים מכם פשוט שבויים של YNET  ודומיו. הם שוטפים לכם את מוח (וכדי שלא תבחינו בכך - מביאים כל מיני כתבות מטופשות מנגד, כדי להראות לכם: "אנחנו כן מאוזנים, אנחנו כן פתוחים לדעות שונות משלנו")

בקיצור, מה שבאתי לומר זה: רוצים לאכול את התפוח? זכותכם, רק תנסו לברר האם מי שמגיש לכם את אותו תפוח באמת הינו איש תם וזך לבב או שאולי יש לו אינטרסים כאלה ואחרים, לאו-דווקא אינטרסים המשרתים אתכם.

בתיאבון!

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים