אלימות

נהג אגד לנוסע חרדי: "לא נוסע, גם אם תמות"

סטודנט חרדי שביקש לנסוע בקו אוטובוס של אגד נתקל בנהג זועם ומוסת, לטענתו הנהג אמר לו: "לא נוסע, גם אם תמות" זה לא הפעם הראשונה בו נהגים משתלחים בחרדים. ל'כיכר השבת' הגיעה היום פניה נוספת של חרדית שהושפלה על ידי נהג. אגד: "נבדוק"

מלחמת אחים של ממש? הסערות הפוליטיות והתקשורתיות, שבמרכזם עומד הציבור החרדי, ממשיכות לתת את אותותיהם גם ברחובה של עיר. שוב ושוב עולות מהשטח תלונות על התייחסות מחפירה של עובדים ונותני שירותים כלפי אנשים המשוייכים אל הציבור החרדי.

יחיאל אילוז, סטודנט חרדי, וכמה מחבריו, ביקשו להגיע מירושלים לאשדוד. ארבעה אוטובוסים חלפו על פניהם, ללא שעצרו להעלותם.

לאחר זמן, לא נותרה להם ברירה אלא לעמוד על הכביש ולאלץ את הנהג לעצור. האטובוס נעצר והנהג הסכים להעלות רק שני נוסעים. יחיאל אילוז, שכבר המתין זמן רב, עלה אל האוטובוס ובתגובה דומם הנהג את המונע ולא הסכים להמשיך בנסיעה.

לשאלת אילוז מדוע אינו נוסע, השיב הנהג: "פרינציפ אני לא נוסע, גם אם תמות". לאחר עשרים דקות של המתנה, הזמין הנהג משטרה אך זו בוששה מלהגיע.

35 דק' נוספות עברו, והנהג, שכבר ניכר היה כי יש לו עניין אישי מיוחד, הודיע כי הוא מוכן להעלות חמשה עשר נוסעים נוספים ובתנאי שאילוז יירד. הנוסעים שהיו באוטובוס גיבו את אילוז ולא הסכימו שיירד, עד שלבסוף המשיך הנהג בנסיעה.

לקראת ההגעה לאשדוד, חשד הנהג באילוז שלא שילם. משהראה לו את כרטיס הנסיעה, כעס הנהג והגיב בצורה קשה: "אני אתפוס אותך מחוץ לאוטובוס, אני אשלח אותך לבית חולים".

תופעה: אלימות מילולית כלפי חרדים

המקרה הנוכחי מצטרף לשורה של מקרים, על חלקם פרסמנו בעבר. לידי המערכת הגיע היום סיפור נוסף עליו דיווחה בחורה דתייה. לדבריה, היא שאלה את הנהג שאלה אודות הקו, וכשלא הבינה את התשובה חזרה וניסתה שוב. הנהג, שלא טרח לנסות ולהסביר את עצמו, כעס וענה: "למה כולכם חייבים להיות כאלה?". נוסע נוסף שהיה עד לחילופי הדברים הזהיר את הנהג שכנותן שירות בחברה ציבורית אסור לו לבזות אף אדם, וודאי שלא בהקשר מגזרי.

רון רטנר, דובר אגד, מסר בתגובה לאתר mynet שם פורסם הסיפור: "תלונתו של יחיאל אילוז התקבלה באמצעות דף הפייסבוק של אגד ב־9.8.12 והועברה למחלקת פניות הציבור. על פניו, מדובר בהתנהגות בלתי נסבלת שאינה תואמת את המצופה מנהג ברכב ציבורי ואינה עולה בקנה אחד עם אמנת השירות של אגד.

"ועדת הפיקוח של אגד תזמן את הנהג לבירור ובמידה ויתגלה שיש ממש בתלונה חריגה זו, תמצא הוועדה לנכון לנקוט בהליכים מול הנהג".

 

הסיפור התפרסם גם באתר myMet אשדוד

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים