טורים

חרדותרפיה: הכי כיף להיות ישראלי

אצל היוונים, הספרדים והאמריקאים הוא מכונה משבר כלכלי * בישראל פיתחו מודל כלכלי חדיש 'חרדותרפיה' * רעיון יחודי שיכול לעזור לך עם העו"ש * הכה בחרדי והצל את העם

מסכנים היוונים. מאז המשבר הכלכלי העולמי שהתפרץ ב2008- המצב הכלכלי שלהם 'על הפנים': כל הזמן מיסים וקיצוצים ועמלות ערך הכסף יורד והכל נהיה יותר יקר, עכשיו הם בתקופת צנע, לא קל להיות יווני. גם הספרדים בצרות. המצב הפיננסי של המדינה בכזה שפל- שהספרדים נמצאים על ספה של מלחמת אזרחים. ובאמריקה? הצעירים בצרות, להלן ציטוט מכתבה שהתפרסמה השנה ב'כלכליסט':

כשלינדזי, בוגרת תואר ראשון בקולנוע מאוניברסיטת NYU, תסיים לשלם את הלוואת הלימודים שלה, היא תהיה בת 54. היא חלמה להיות במאית, אבל נכון להיום, היא עובדת בשתי משרות פקידותיות, שלצד אורח חיים סגפני במיוחד (היא הקציבה לעצמה 20 דולר בשבוע לאוכל) היא מנסה לעמוד בהחזרי ההלוואה החודשיים שעומדים על 1,232 דולר. ההלוואה המקורית שלקחה לינדזי עמדה על 165 אלף דולר, אך בצירוף הריבית היא תצמח בסוף ל־350 אלף דולר.

בקיצור, ברוב העולם לא קל להתפרנס בכבוד, מעמד הפועלים עובד קשה ובכל זאת לא יכול להשיג אפילו חצי מרצונותיו. גם בישראל המצב עדיין רחוק מההגדרה: 'מרנין'. ובכל זאת, הכי קל והכי כיף להיות ישראלי.

למה?

פשוט, כי כשאתה ישראלי אפשר להאשים את החרדים, קוראים לזה 'חרדותרפיה' : תרפיה באמצעות האשמת החרדים. וזה עונה על הצורך הכל-כך בסיסי שלנו כבני אדם, למצוא אשמים.

היוונים, הספרדים, האמריקאים ושאר בני האדם עלי אדמות מבינים שיש פה גלובליזציה סבוכה, 'אפקטי פרפר' כאלה ואחרים ותילי תילים של גורמים, מרכיבים וקומפוננטים. הם מבינים שלא הכל הם מבינים. אבל לא כך הישראלי, אצלו זה נורא פשוט: ביבי נותן הכל לחרדים ולכן אני לא יכול השנה לטוס לתיאלנד.

בגלל השכן שלי, מוישה, שלומד ב'כולל', לבת שלי, מיטל, אין דירה. זהו, בזה זה מתחיל ובזה זה נגמר.

גם להיות פוליטיקאי ישראלי זה דבר קל יחסית: תאשים את החרדים, תבטיח להתעמר בהם והפופולאריות שלך בקרב העם תנסוק מעלה מעלה.

אגב הצעה מעניינת: אפשר לעשות מזה כסף; קבוצות תמיכה לחרדופובים באמצעות חרדותרפיה! קחו יוזמה ופנו להקים קבוצות תמיכה במתנ"ס הקרוב לביתך! את תפקיד המנחה קח/י על עצמך, תגבה/י 10 ₪ מכל חרדופוב ובעזרת ה' יבואו המונים!  אין מה לחשוש שמא לא יהיו נושאי שיחה המתאימים לקבוצת החרדותרפיה שלך. כל עיתון או אתר חדשות שתיפתח יספק לך  מידי יום חומר בשפע הדבר היחיד שעליך לזכור כמנחה הוא לא לתת לעובדות לבלבל אותך. 

ולא, למרות שזה רעיון שלי אני לא דורשת אחוזים מהרווחים שלך, אני מספיק עשירה מהמיסים שלך ושל חברייך.

חרדותרפיה, כי העיקר הבריאות.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים