אלימות

זרקתי על דוס עכשיו בקבוק על הראש!

שאלה לכאורה תמימה באתר השאלות סטיפס מאחת הגולשות * משתמשת מוכרת ופעילה שואלת בתמימות האם יש רע בזריקת בקבוק על דוס אקראי * רף חדש של תמימות או עדות מזעזעת להסתה בישראל

לפני חודשים אחדים אנגליה כולה הזדעזעה לנוכח סרטון של התעללות בחתול תמים ומסכן. כמה מפתיע, משטרת האי לא התרשמה יתר על המידה מכך שהמתעלל בסך הכל רצה לפרוק תסכול, ותושבי הממלכה המאוחדת לא חזרה גם לאחר שהמתעלל הסביר כי הוא היה עצבני. אנשים מוזרים. כי בישראל, למשל, הכל יכול להיות. קחו למשל את ליז, מסכנה. היא עצבנית. היא חייבת לפרוק תסכול. מה היא תעשה? יש דרכים לגיטימיות, למשל, לכסח דוס ברחוב. מה רנאה לכם, שסתם ממשלת ישראל פיזרה במרחב הציבורי לובשי שחורים מהלכי על שתיים? טעות! הם נועדו לפורקן תסכולים ולניפוץ בקבוקים המיועדים למחזור.

לא מאמינים? גשו לאתר סטיפס. אתר פופולארי ומוכר, ובו אלפי משתמשים מכל הגילאים מוזמנים לשאול ולהתייעץ עם מומחים ועם שאר הגולשים, אך לפעמים הגבולות נמתחים, ובשאלה לכאורה תמימה שהעלתה צעירה מוכרת ופעילה באתר בשם Liz del rey‏ היא מקשה בכובד ראש:

הייתי עצבנית אז זרקתי על דוס עכשיו בקבוק על הראש, זה לא אומר עלי משהו רע נכון?

 

גם לאחר התגובה הנדהמת של המשתמשים היא ממשיכה ו"מתרצת" את עצמה:

מה לעשות שאני עצבנית אני מרגישה לעשות משהו ובדיוק עבר דוס ולא שמתי לב שהבקבוק פגע בו טוב נו שיסבול

 

למרבה ההלם גם בין המגיבים ניתן למצוא כאלה שלא רואים בכך מעשה בעייתי במיוחד וכפי שמגיבה צעירה אחרת:

חח לא נורא, אני לא מתה על דוסים =\ (אני מקווה שהוא לא שם לב שאת זרקת עליו כי אז הוא היה יורק עליך וקורא לך פרוצה או משהו כזה •.•)

 

כך נראית דמוניזציה אמיתית, מתן לגיטימציה לפרוק תסכול על אנשים חיים, כאשר צעירים המושפעים ראשונים מהשיח המסית והמוטה כנגד בני הציבור החרדי, כבר לא רואה כל בעיה באלימות כלפי 'דוסים', (דוסים זה לא באמת אנשים, זה רק כמו) לתחיית מדינת ישראל הליברלית!
כך אנשים נאורים מעניקים לגיטימציה לאלימות קולקטיבית כלפי אוכלוסיות שלמות, תוך שהם שומטים תחת רגליהם את מינימום הזכות לחיות כבני אדם. ולמי שיש עוד ספק, בסרט הזה כבר היינו. השיטה הומצאה באירופה, לפני 70 שנה.

כפי שהוכח בשנים האחרונות, בעקבות כל גל הסתה כנגד הציבור החרדי היתה עליה חדה ברף האלימות כלפי הציבור החרדי, והגיע הזמן כי החברה הישראלית תבין את האחריות להקצנת השיח ותפסיק להסתתר מאחורי איצטלת "הביקורת" המיתממת.

 

וסתם ככה, בכל פעם שגל אלימות שוטף את הארץ עם שיאים חדשים, אל נא תגלגלו עיניים בתימהון, ואל תכנסו שוב וועדות בכנסת ובמשרד החינוך. זה מתחיל כאן, והאדישות הזאת הורגת אותנו!

 

עדכון:  בעקבות הפרסום האשכול נמחק ואחד ממנהלי אתר סטיפס הגיב: "המקרה המדובר בהתבטאות הנ"ל הוא מקומם ומחליא, סטיפס הוא אתר שמטרתו לעשות טוב ולעזור לאנשים, אנחנו סולדים מכל סוגי ההתבטאויות אלימות ומגנים אותם, התבטאויות כאלו אסורות על פי חוקי האתר, וכאשר אנחנו נתקלים בהן, אנחנו מוחקים אותם מידית".

הכרטיס האישי של הכותבת

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים