חדשות

אלימות להטבי"ת

יש ארגון שמקיים את עצמו בזכות הדרך בה הוא מאמין * אבל יש קהילה אחרת שחושבת שכל זכות הקיום שלה מתבסס על הפחדה, שנאה והסתה * האם יתכן שהם פשוט לא מוצאים זכות קיום עצמאית למעט ההתקרבנות והאשמת כל העולם באלימות שככל הנראה לא קיימת כנגדם?

בכתבה סטנדרטית נוסח אנה בורד (נענע 10), מסוקר מעשה הוונזליזם של חברי הקהילה הגאה בירושלים, אשר השחיתו את שלט הכניסה לירושלים. הסיקור מתעלם כמעט בכח ממעשי ההשחתה של חברי הבית הפתוח, שבצירוף מקרים מדהים הספיקו להפיץ תמונות מהמקום במהירות, למרות שלדבריהם הם כלל לא ידעו על המעשה המתוכנן, והצגתו בסלחנות כמעשה הירואי המקושר מיידית לאלימות אותם חווים חברי הקהילה.

משום מה כל היח"צ של עמותת הבית הפתוח מתבוסס על התקרבנות ואלימות מינורית או מדומה ועדיף בהקשר חרדי וכך מתקדמת לה כל הכתבה בנוסח המוכר:

עיריית ירושלים תצבע את השלט מחדש. מצעד הגאווה יתקיים היום בערב זו השנה העשירית. כוחות משטרה גדולים צפויים לאבטח את משתתפי המצעד. מארגני המצעעד צופים כי קרוב ל-5,000 בני אדם יגיעו להשתתף באירוע שעורר מחלוקות רבות בעיר מול האוכלוסיה החרדית.

לפני כשבוע נעצר גבר בן 58, בחשד כי איים לתקוף באלה את חברי הארגון הגאה "הבית הפתוח" במהלך אירוע בבית קפה בשכונת נחלאות בירושלים. האירוע התרחש במהלך הקרנת סרט לחברי הקהילה הגאה, במהלכו התפרץ האיש אל המקום והחל לקלל ולאיים על הנוכחים. איש לא נפגע במהלך האירוע.

 הסרט "ירושלים גאה להציג" הוקרן בבית קפה בעיר לקראת מצעד הגאווה. לדברי אנשי "הבית הפתוח" מספר תושבי שכונת נחלאות ניסו למנוע את הקרנת הסרט לאחר תחילתו וקראו קריאות גנאי לעבר הצופים. למקום הוזעקו כוח יס"מ, ניידות סיור וניידת מכבי אש על מנת לפרוץ את דירת הדלת בו הסתתר התוקף. אלינור סידי, מנכ"לית הבית הפתוח הודתה למשטרה על הטיפול באירוע ואמרה כי מצעד הגאווה בעיר רלוונטי מאי פעם.

 

נשמע מוכר מדי? אכן, התיאורים כולם ממוחזרים מכתבה נוספת של אנה בורד שגם היא מציגה את "האלימות המחרידה" כלפי הבית הפתוח בירושלים, באמצאות אותו מקרה בודד.

כפי שניתן לראות, האלימות המתוארת הינה מעורפלת על גבול הבלתי קיימת. כך עובר תמהוני ש"איים לתקוף באלה" כמה עשרות מחברי הארגון, למקרה אלימות מייצג. זאת למרות שלפי המתואר לא בכרור כלל שהיתה לו אלה, והיחס של אחד מול כמה עשרות בהחלט הופך את האירוע לתמהוני על גבול ההזוי.

כתבת הבדיחה ממשיכה התיאור בו עשרות שוטרים הכוללים כוח יס"מ, ניידות סיור וניידת מכבי אש פרצו לדירת "התוקף", שככל הנראה מואשם בהטחת קללות כנגד אירוע מתוכנן של חברי הבית הפתוח.

 

אז למעשה לאיש היתה אכן אלה, וכפי שניתן לקרוא בכתבה קצת יותר מקצועית באתר מאקו, האירוע כולו מקבל פרופרוציות של אדם בודד שנעצר בקלות על ידי עשרות התושבים באזור והוא המשיך לקלל ולאיים מביתו הסמוך עד שהשוטרים פרצו לביתו וסכרו את פיו.

מאידך מסתבר כי בשנים האחרונות חברי הקהילה הלהטבי"ת דווקא זוכים לעדנה ואף מקבלים תקציבים רישמיים מעיריית ירושלים, והחרדים? מסתבר שגם איתם הגיעו להסדר על סטטוס קוו לפיו לא יתקיימו מצעדי גאווה בתוך השכונות החרדיות ומאידך החרדים ימשכו את התנגדותם, ויאפשרו את קיום המצעדים גם בירושלים.

למעשה לדבריו של איתן שכמן, יושב ראש הבית הפתוח עצמו:

אין הסתה ואלימות נגדנו כעבר בזכות הרחבת הפעילות שלנו כדי לתמוך באהבה, פלורליזם וקבלת השונה.

 

כך שמבלי להמעיט בחומרת כל גידוף או אלימות כנגד כל קהילה ומגזר כל שהוא, האם יתכן שחברי הבית הפתוח פשוט לא מוצאים זכות קיום עצמאית למעט ההתקרבנות והאשמת כל העולם באלימות שככל הנראה גם לא קיימת כנגדם?!

עדיין צרוב בזכרון כולנו את ה"אני משים" הקולקטיבי לאחר הרצח בבר נוער כלפי כל חובש כיפה, שהפך בין לילה לרוצח סדרתי בפוטנציה, זאת למרות שעד עתה לא נתגלו עקבות למעשה, ולהערכת המשטרה יתכן והוא בוצע כמעשה נקם על ידי חבר הקהילה שהורחק. אבל כשמדובר על דם חרדים, את מי זה מעניין?

 

לשיפוטכם מצורף סרטון מן המקרה המתואר שבו אכן רואים בבירור את יחסי הכוחות ואת "הסכנה" שנשקפה לחברי הבית הפתוח, שודאי רק שמחו על ההזדמנות היחצני"ת שנקרתה בדרכם מן ההפקר.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים