טורים

ניסו שחם: אביר זכויות האשה

מי דואג לאשה שעברה התעללות או חיילת שעברה השפלה * קבלו את אביר זכויות הנשים בירושלים, ניצב ניסו שחם * הוא לא סוטה בהרבה מהמורשת שרגילה לפשפש בציציות החרדים אך לשחרר את הרסן של עצמה * אוהד שקד בטור נוקב

בשבוע שעבר התבשרנו כי ניצב ניסו שחם הוצא לחופשה בכפייה, בעקבות פרשית עבירות מין. הוא נחשד בעבירות קשות של אונס וכדומה. לכאורה מדובר בצדק משפטי שנעשה עם האיש, שכן אף אחד אינו מעל החוק - וגם קצין משטרה, בכיר ככל שיהיה, צריך לדעת את זה.

אני לא שמח לאיד, אבל גם לא עצוב. האיש שזכה להיות אויבם של החרדים בירושלים [ובכלל], בגלגול עיניים אובייקטיבי של 'טובת הציבור' הסביר לכולם שטובת הציבור היא סיפוק היצרים האפלים שלו.

האיש, ניצב ניסו שחם, נלחם נגד התופעה אותה הגדיר "הדרת נשים" במשך חודשים ארוכים. הוא אילץ את התקשורת שוב ושוב לעסוק בדבר, העלה זאת לכאורה ל"מודעוּת" הציבורית, והכול כמובן נעשה באופן נקי ואובייקטיבי תוך דיווח על המקרים השונים. הוא אף דיבר על הדבר בכנסת אל מול חברי הכנסת והטיח האשמות קשות ב"מגזר החרדי", כשהוא מסלף ומסית.

זו לא הפעם היחידה בה הוא מתייחס אל החרדים באופן כל-כך דמגוגי, שהרי גם ב-2005 הוא נתפס אומר "אני מכיר את החרדים האלה... אני רוצה מעצרים, מעצרים זה מה שישבור אותם...", "אם יהיה צריך, אז יש להכות באלות, נמוך....", הוא המשיך והשתלח בביטויים שהדעת אינה סובלת ואיני מתכוון לכתוב כאן, והמעוניין יקרא בקישור לעיל. המלים הקשות והבוטות שלו הובילו לנזיפה, אבל לא מנעו מהמשטרה לקדם אותו. הרי הוא קצין למופת...

ברור לכולם שרובה של החברה הישראלית-חילונית-יהודית אינה פושעת ואינה שותפה לפשע, בדיוק כמו שרוב רובה של החברה החרדית בישראל אינה פושעת ואינה שותפה לפשע. כמובן שהתקשורת מנסה להבליט את הפושעים, אבל אם התקשורת באמת הייתה כותבת "חשד: חילוני אנס חיילת" מול "חרדי אנס מטופלת", ודאי שהיינו רואים מול העיניים את הסטטיסטיקה שצועקת מבתי הכלא, ודי לחכימא ברמיזה.

אבל ברור שהתקשורת מעלה את המושג "חרדי" בכל פעם כשאדם לבוש כאדם חרדי או משתייך לזרם החרדי מבצע עבירה, כיוון שמהחרדים מצפים להתנהג אחרת. ואתם יודעים מה? אני מקבל את זה.

אני באמת לא מצפה מחברה שעסוקה כל היום בלראות סרטי זימה ורצח, לא להביע עצמה במקרי שוליים בזימה ורצח. העובדה היא שעד היום רק חרדי אחד הורשע ברצח מאז קום המדינה, ורק -3 דתיים לאומיים. זו עובדה.

ניסו שחם הוא בבואה של חלקחם בחברה הישראלית-חילונית-יהודית. הוא צווח בקולי קולות נגד הדרת נשים, בזמן שהוא עצמו אנס אותן, ומי יודע כמה מהן עדיין חוששות להתלונן, וכמה מהן חוששות לחייהן ואולי לחיי משפחתיהן. חלק מהנשים, אגב, היו נשואות, דבר שלא מנע מהחשוד, לכאורה, לאנוס אותן [לא נתחיל לספור את איסורי התורה של האיש].

אותה חברה החילונית שצועקת על החרדים שהם מדירים נשים, בזמן שהיא עצמה [החברה החילונית] תולה את ערוות נשותיה במופגן ברחובות במטרה להסיט את תשומת לב הגברים כדי שיקנו מכונית [עדיין אגב, אף אחד לא הסביר לי מה הקשר בין האישה החצי עירומה ומטה, למכונית].

אותה חברה החילונית דורשת מהחרדים ש-80% מהחרדים יתגייסו לצבא, בזמן שבחברה החילונית לא מתגייסים אחוז כה גבוה, וכמובן שמספרית מדובר בכמות מחומשת מהחרדים.

אותה חברה החילונית דורשת שהחברה החרדית תשלם מסים, כאשר לא פעם דווח כי רוב המורשעים בבתי המשפט בנושא של הלבנת הון והעלמת מס הם דווקא... חילונים.

וכך עוד ועוד מאות דוגמאות הייתי מביא, לולא הדבר לא היה מלאה. ברור וידוע מאמר חז"ל ש"אדם רואה נגעי העולם כולו מלבד נגעיו שלו" וכן "הפוסל, במומו פוסל". כולנו מבינים ויודעים שאדם לא מסוגל לראות את הדבשת של עצמו - הן כיחיד, והן כחברה או כציבור בתוך חברה.

ידוע שה' פועל באופן של "מידה כנגד מידה". ה' סגר מעגל עם ניצב ניסו שחם. האיש שצרח הדרת נשים, צורח עכשיו על ההאשמות שנגדו. איני בז לו, כי לא יכולתי לצפות לדבר אחר מאדם שכל-כך היה עסוק ב"חולאי החברה החרדית" כפי שהגדיר פעם בריאיון שנתן. האיש שהיה נערץ על החילונים בירושלים, שנלחם עבורם כנגד כל דבר שקדושה בו - משלם בטומאה שלו עצמו, בה הוא מתבוסס בזמנים אלו.

בברכת שבוע טוב,
אוהד שקד

 

אוהד שקד הוא מורה לאזרחות בתיכון בתל אביב, ועורך העלון האינטרנטי שולחן השבת

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים