בתקשורת

הדרת נשים; נלחם ומסית נגד, אך מרוויח פי 12 מהנשים

בשנה האחרונה נלחם אורי איילון, ראש עמותת 'ירושלמים' בכל הנושא של 'הדרת נשים', כאשר רק לאחרונה הכריע בית המשפט העליון בעתירה בה היה שותף, כי המדינה חייבת לאשר פרסומי שחץ באוטובוסים בירושלים ובשאר רחבי הארץ * כעת נחשף כי הוא עצמו מפלה את הנשים המועסקות אצלו, ומרוויח פי 12 מהנשים העובדות תחתיו

נלחם בהדרת נשים אבל מפלה נשים: בשנה האחרונה נלחם אורי איילון ראש עמותת 'ירושלמים' בכל הנושא של 'הדרת נשים', כעת נחשף כי הוא עצמו מפלה את הנשים המועסקות אצלו.

רק לאחרונה הכריע בית המשפט העליון בעתירה בה היה שותף איילון, כי המדינה חייבת לאשר פרסומי שחץ באוטובוסים בירושלים ובשאר רחבי הארץ.

בתגובה להחלטת בג"צ אמר איילון, כי "תשובתה של המדינה מחזירה את המרחב הציבורי בירושלים ובארץ כולה למקומו הטבעי הערכי והראוי, וכי אין מקום להדרת נשים מהמרחב הציבורי בשום מקרה ותחת שום תירוץ".

אך היום (שלישי), בלשכתו של ח"כ אורי מקלב מאשימים את איילון עצמו ב'הדרת נשים'. לטענת גורמים במשרדו של מקלב, איילון עומד בראש עמותת 'יוצר אור', ועל-פי נתוני רשם העמותות, בשנת 2009 השתכר איילון סכום שנתי ברוטו של 194,784 שקלים, כאשר שכרן של יתר ארבעת העובדות במשרדו הסתכם בסכומים קטנים בהרבה, הנעים בין 15,500 שקלים לשנה לסכום של 34,300 שקלים.

הפער בין שכרו של ראש העמותה לבין שכרן של מקבלות השכר הנמוך מבין 'חמשת מקבלי השכר הגבוה' (כפי שמציין דו"ח רשם העמותות), עומד על 1,258 אחוז.

ח"כ מקלב אומר בתגובה לנתונים כי "זאת לא הפעם הראשונה בה נחשפת צביעותם של המסיתים המרכזיים נגד הציבור החרדי", אומר בתגובה ח"כ אורי מקלב שנחשף לנתונים אלו. "בעוד הוא מדבר על הדרת הנשים ומבקש שוויון, הוא עצמו מפלה לרעה את הנשים המועסקות בעמותתו. אחרי שהוא דואג לעצמו למשכורת מכובדת, פתאום הדאגה שלו לציבור הנשים נעלמת.

"כסף רב מתגלגל בעמותות ובמיזמים שונים שכל מטרתם הינה רדיפת הדת וקדשי ישראל, כאשר ניתנות שם משכורות עתק חסרות פרופורציה למנהלים, בעוד העובדים הזוטרים מרוויחים שכר זעום", אומר מקלב. "הם מנהלים עמותות, מאשרים לעצמם משכורות עתק ומרגישים שאינם מחויבים בדין וחשבון לאיש. זו שערורייה שעוד צריכה להיבדק לעומק".

אורי איילון סרב להגיב.

 

http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%A0%D7%9C%D7%97%D7%9D-%D7%A0%D7%92%D7%93-%D7%94%D7%93%D7%A8%D7%AA-%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%9A-%D7%9E%D7%A4%D7%9C%D7%94-%D7%91%D7%A2%D7%A6.html

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים