חדשות

ניצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון אלוקים

ניצחו אראלים את המצוקים וברגעים אלו נפטר מרן הרב יוסף שלום אלישיב, שריד אחרון לדורות קדמונים אשר בגדולתו איחד ושמר על כולנו, חרדים וחילונים כאחד.

כמה קשה היא תחושת היתמות הקולקטיבית האופפת אותנו ברגעים אלו, עם הסתלקותו של גאון דור עצום במידותיו, שריד אחרון לדורות קדמונים, אשר בגדולתו הגן ושמר על כולנו חרדים וחילונים כאחד.

ביחסו המיוחד לכל אדם, ללא הבדלי גזע או דת, הנחיל הוא לנו צוואה של המשכיות מתוך כבוד לזולת ושמירת ערכי האמונה והיהדות.

וְשַׂמְתֶּם אֶת-דְּבָרַי אֵלֶּה עַל-לְבַבְכֶם וְעַל-נַפְשְׁכֶם - לְמַעַן יִרְבּוּ יְמֵיכֶם וִימֵי בְנֵיכֶם עַל הָאֲדָמָה אֲשֶׁר נִשְׁבַּע יְהוָה לַאֲבֹתֵיכֶם לָתֵת לָהֶם, כִּימֵי הַשָּׁמַיִם עַל-הָאָרֶץ.

באריכות ימיו הברוכה ראינו את התקיימות הבטחת התורה לאריכות ימים לעוסקים בתורה במסירות ובאמונה.

בימים אלה, כאשר ערכם של לומדי התורה מתערער בקרב הציבור היהודי, כדאי להיזכר בדברים אלה ולהתחבר בחזרה למקור החיים והאמת.

 

 

הבה נשאל עצמינו, מה קישר אליו כל כך את רבבות אלפי ישראל? וכי אמר להם אכלו ושתו כמה שיותר? וכי 'התיר' להם לפרוץ את המוסר? וכי דרבן אותם לחיות בהפקרות ובגסות? אז מדוע כעת מאות אלפי יהודים בארץ ובעולם, ממררים בבכי ומתקשים להתנחם?

כי מרן רבינו, זכותו תגן עלינו, קישר אותנו בדמותו ובאישיותו לחיי קדושה וטהרה. לחיים נעלים ומאופקים של המשכיות העם היהודי. להידבקות והתקשרות חסרת מעצורים בתורתנו הקדושה! מכאן ההערצה חסרת הגבולות!

ידע כל יהודי שכל הוראותיו נאמרו אך ורק לטובתו!

לא בשביל למצוא חן, ולהתיישר להנאות האדם. אלא למען טובתו האישית הרוחנית ולטובת עתיד צאצאיו! לא פחות מדאגת אבא ואמא לבנם יחידם!

בעצם קיומו הזכיר לנו ללא הרף, מה היא חובתנו בעולם! שסיפוק החיים הוא מסיפוק רוחני. כאן שמחת החיים. כאן מונח העתיד!

מי שראה את פניו הקורנות, את אצילות נפשו, את נשיאתו בנטל צערו של כל יהודי ויהודי שבא לפרוק את צרותיו בפניו ואת עצותיו וברכותיו שיצאו מליבו הרחום והאבהי, ידע בבירור שפסקי הלכותיו נבעו מתוך שאיפתו להנחיל לנו מעיינות נצח, התחברות איתנה לשרשרת הדורות היהודית ולחוסן המוסרי של העם היהודי ומהיצמדות והתבטלות האנוכיות לערכי התורה הקדושה. ומכאן ההערצה פולחת הלבבות והמחנות אליו.

 

לא בחינם כיוונו רודפי היהדות את גדולי ישראל על ראש חיצם, שהרי ידעו הם שהם הקטר של העם היהודי. ובשביל לדרדר את הקרנות, יש לנתקו מהקטר. לפגוע במנוע המוסרי.

בימים טרופים אלו, בהם מתחרים בזי התורה וערכיה, מי ידקור את פגיונו יותר עמוק בעולם התורה, יביטו ויסתכלו על מאות אלפי היהודים שמררו בבכי בהלווייתו - חלקם הגדול אפילו לא הכירוהו - בכדי להבין מה זה לימוד התורה לעם ישראל, מה יקרה לעם היהודי עם ננתק את נשמתנו מחשמל התורה.

נשמתו הטהורה של רבינו אכן עלתה השמיימה, אולם אנו נמשיך להידבק במורשתו הרוחנית הכבירה שהתווה לנו.

עיני עיני יורדה מים, ליבי קרוע, נשמתי מדממת, אוי רבינו איך עזבתנו לאנחות!  אנא, כשם שאהבת כל יהודי ויהודי, הגנת עליהם בקדושת התורה ונשאת אותם על ליבך הרחום בחייך, תמשיך להליץ יושר, להתפלל ולעורר רחמים מרובים על כל עם ישראל מגן העדן מקום מושבך!

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים