חדשות

הבקו"ם החרדי: הדוסים תופסים יוזמה

החרדים אינם ממתינים לפלסנר, והם מגייסים את עצמם * קראתם נכון: לצבא הגנה לישראל * כך נראות מסקנות של ועדה שקולה ומתונה שגם רוצה תוצאות מעשיות * דוסים מאמצת את עקרונות היוזמה החרדית ליצירת הסכמה לאומית בסוגיית השוויון בנטל

בימים האחרונים עלתה לרשת יוזמה חדשה תחת השם "היוזמה החרדית ליצירת הסכמה לאומית בסוגיית השוויון בנטל ובסוגיית השתתפות החרדים בשוק העבודה." יוזמה שמציגה הצעה למציאת פתרון לסוגיות הכל כך בוערות האלה.

חברי היוזמה ניסחו מסמך של 15 עקרונות שאמורים להוות נקודות פתיחה מוסכמות מהם ניתן יהיה לצאת לדרך ולגבש פתרון

לאור בקשת מייסדי היוזמה, ולאחר בדיקה מעמיקה של העומדים מאחורי היוזמה ונקיון כפיהם פרויקט דוסים מצטרף ותומך ביוזמה החרדית, זוהי אכן האלטרנטיבה השפויה והמפוכחת המסוגלת לעמוד במבחן המציאות מתוך ראית הצורך להסכמה לאומית רחבה, ללא כפייה חד צדדית וספסרות בשנאה לצרכים פוליטים.

במסגרת היוזמה והעקרונות שפורסמו נאמר כי "במשך 64 שנה קיים פולמוס מתמשך בסוגיה בלי להגיע לפתרון. כעת הגיע הזמן להיות חכם ולא רק צודק, להבין שאי אפשר לפעול ב"זבנג וגמרנו" אלא באחריות ובאורך רוח, וכי כל פתרון לבעיה זו בצורה של כפיה בלתי מוסכמת  עלול לגרור למלחמת אחים רעיונית שתסכן את הקיום המשותף של העם בישראל".

בבסיס העקרונות ניצבת השמירה על עולם התורה, תוך הבנה שהמגזר החרדי מונה לא רק אברכים ואין סיבה שלא ישתלב בכלכלה בצבא ובשירות אזרחי. שירות שכמובן צריך להתאים לאורח החיים של הציבור החרדי ללא שום פשרה.

בנוסף, היוזמה מפתיעה בגישה המתגמלת והמתמרצת את המתגייסים, כל המתגייסים. לעומת הדרישה כיום לסנקציות על מי שלא מתגייס.

היוזמה מכירה בכך שהתרומה לצבא נעשית בכל שנות הכשירות הפיסית והמנטלית, ולכן היא מדברת על כך שההסדר יהיה על אברכים מגיל 23 בלבד. על מנת שלא לפגוע בבחורי הישיבות צעירים הזקוקים לחממה רוחנית בשנים אלו. מאידך כיון שכיום הצבא הוא נחשב גורם מחנך וככור ההיתוך, יצטרכו יחידות אלו לשנות גישה, או לחילופין להעביר את השירות למוסדות לא צבאיים כדוגמת שירות אזרחי בקהילה.

מדובר ללא ספק באמירה מרעננת, שונה ואפילו מפתיעה, המגיעה מתוך הציבור החרדי וזוכה להדים נרחבים ברחבי הרשת.

השקת היוזמה תערך היום (רביעי) בשעה 16:00 במתחם רכבת מרכז בת"א, במאהל השפויים

חשוב להגיע ולחזק את היוזמה השפויה לפתרון שיאפשר לכולנו חיים משותפים בהסכמה הדדית

אתר היוזמה החרדית

עמוד הפייסבוק

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים