חדשות

ד"ר אראל מרגלית: אני לא מוכן להתסכל עליכם כגוש בעייתי

החרדים הם אחת העתודות הכלכליות המעניינות של ישראל. כולם מאוד אוהבים להתלהם עליהם, אבל אני לא מוכן להסתכל עליהם כגוש שהוא רק בעייתי * השמאל הקיצוני מדבר במונחים לא רלבנטיים בשכונות, הוא לא מראה בשנים האחרונות עוצמה, ועוצמה יותר מושכת מצדק * צריך לקבוע שעמלות הבנקים יהיו בשיעור המקובל בעולם המערבי ולא פי 3 מזה. אם הבנקים רוצים להרוויח, יש הרבה דרכים להרוויח ולא על הגב של האזרח הקטן

ד"ר אראל מרגלית, מייסד ויו"ר קרן הון הסיכון והקבוצה הבינלאומית JVP, היה אורח הכבוד במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם בירושלים בהנחיית העיתונאי אליהוא בן און.

על החלטתו להצטרף למפלגת העבודה כשהייתה במצב בעייתי, אמר: "כשסטיב ג'ובס חזר לאפל והיא הייתה על הקרשים שאלו אותו 'למה אתה חוזר?' והוא ענה 'המקור של היצירתיות שלי זו החברה הזו'. הערכים שאני ינקתי הם ערכי תנועת העבודה, אני לא בא לפוליטיקה כדי להיות פקיד אלא כי אני רוצה אחריות ומנהיגות." השמאל הקיצוני מדבר במונחים שאני רואה שהם לא רלבנטיים בשכונות, כמו זכויות אדם וכדומה. מה שהשמאל לא מראה בשנים האחרונות זו עוצמה, ועוצמה יותר מושכת מצדק."

 

החרדים הם אחת העתודות הכלכליות המעניינות של ישראל. בשנים האחרונות עזרנו להרבה מאוד נשים חרדיות להיכנס לשוק העבודה. כולם מאוד אוהבים להתלהם על החרדים, ואכן יש עוולות מטורפות בגלל המנהיגות שלהם, אבל אני לא מוכן להסתכל עליהם כגוש שהוא רק בעייתי. אם הם ייכנסו בירושלים לשוק העבודה - זו בשורה ענקית. בלילות קוראים לי לשיחות הרבנים הגדולים ובסוף אני מתפשר איתם על מילה אחת: פרנוסה.

 

ד"ר מרגלית סיפר על תחילת העשייה שלו בירושלים: "כשחזרתי מהלימודים בחו"ל הייתה לי הארה שישראל יכולה להיות אחת המעצמות הטכנולוגיות של העולם. הגעתי לפגישה עם טדי קולק והוא ענה לי: 'ירושלים זו עיר של בטלנים, על מה אתה מדבר'. עבדנו יחד 3 שנים, קיבלנו הטבות מיוחדות מהממשלה כדי להביא לירושלים חברות מהעולם ויצאנו במסע שיווק להר חוצבים, במסגרתו מכרנו 70 מגרשים לחברות ישראליות ובינלאומיות. תל אביב היא אמנם העיר המרתקת של ישראל, אבל אני מנסה להסביר איך תוך 10 -20 שנה ירושלים תוכל להפוך להיות העיר המרתקת של המזרח התיכון".

עוד סיפר לסיום על הדרך שעבר: "כשהתחלתי היה לי מינוס 40,000 ₪ בבנק, 2 בנות ואחת בדרך, ואשתי אמרה לי: "אני סומכת עליך, יהיה בסדר." היום הקרן מנהלת 910 מיליון דולר".

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים