חדשות

אור הרשב"י

את ישיבת אור הרשבי הקימה קבוצה של יהודים, שרצו להפיץ את תורתו ואת אורו של הרבי שמעון בר יוחאי, כדי לזרז את הגאולה שתבוא על עם בישראל. מוסדותיה של ישיבה זו הם רבים והם מתקיימים בכל רחבי העולם, לרבות גם כאן. בישיבה חברים תלמידים רבים, הלומדים ימים ולילות את תורתו של הרשב"י ופועלים ללא הפסקה על מנת להפיצה ולסייע ליהודים רבים, הפונים אליהם לקבלת עזרה.

רבי שמעון הוא אולי אחת מדמויות המפתח החשובות ביותר עבור העם היהודי. אל קברו, שנמצא בהר מירון, עולים עשרות אלפי יהודים מאמינים בכל שנה בל"ג בעומר, והם עושים זאת כחלק מהרצון להפיץ את אורו. הסיבה לייחודיות זו ולמשיכתם של רבים אל קברו קשורה בין היתר בדברי הזוהר הקדוש וברצון לגאולה שתבוא במהרה. אפשר לראות זו במספרים הגדולים של העולים לרגל לקברו של הרשב"י, מספרים ההולכים וגדלים בכל שנה, כאלה המבטאים את הרצון לאיחוד ולהערצה המשותפת לתורתו של רבי שמעון.

מייסדיה של ישיבת אור הרשבי לוקחים חלק בפרויקט חשוב, שנועד לסייע ליהודים, באשר הם, בעזרת תפילה אישית. תלמידי הישיבה מתפללים עבור היהודים הצדיקים הפונים אליהם ומעניקים לכל אחד מהם הזדמנות לזכור בסיוע שלו הם זקוקים באמצעות התפילה. מדובר בגאולה אישית וגם כללית, אליה מכוונים שליחיה של הישיבה. הם מתפללים ללא הספקה עבור העם היהודי וכואבים את צרתו של כל אחד. כאשר מגיע לידיהם שמם של אלה, הזקוקים לעזרה, הם נושאים אותו לשמיים ומתפללים בחוזקה. כל זאת על מנת לכוונם אל הגאולה שתבוא בבוא היום ואלן המענה שלו הם זקוקים.

סיפורי מופת של אור הרשב"י

סיפורי המופת על הרשב"י הם רבים והם מחזקים את אמונתם של תלמידי ישיבת אור הרשבי ואת הרצון העז שלהם להפיץ את תורתו ואת אורו. סיפורי המופת מאחורי של רבי שמעון הופכים אותו לאחת הדמויות החשובות ביותר עבור בני ישראל ועבור תלמידיו העסוקים בהפצת תורתו. אלה, מסייעים לפונים אליה בבקשות עזרה ומשבחים את שמו של הרשב"י ללא הפסקה. אל קברו של רבי שמעון נוהרים המונים מכל העולם, ובייחוד כאשר הם זקוקים לישועה. אחרים פונים ישירות אל תלמידי הישיבה, כדאי שאלה, יישאו תפילה בשמם ויביאו עבורם את הישועה. סיפורי המופת מהווים בסיס חשוב ומרכזי מאד לאמונה והופכים את הרשב"י לדמות חשובה. הניסים והנפלאות המשויכים לרשב"י הם רבים והם עוברים בין הדורות לאורך השנים. קברו של הרשב"י בהר מירון, היכן שיושבים תלמידיו העמלים להפצת תורתו, הוא מקור הכל וסמל, המושך אליו המונים.

ישיבת התלמידים במירון מפעילה מוקד מיוחד, הזמין לכל יהודי באשר הוא והיא אף זוכה לתרומות רבות, המסייעות לה באחזקת הישיבה. רבים מגלים בכך עניין ומסייעים בתחזוקתה השוטפת ובפעילותיה השונות, שעלותן גבוהה מאד.

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים