חרדים אמיתיים

פנינה יחזקאל: לקרב, למתן, להרגיע

מבית יעקב בנתניה למועמדת בבחירות למועצה הארצית בלשכת עורכי הדין - עו"ד פנינה יחזקאל-כחלון רואה שליחות מיוחדת בתפקידה כנציגת הציבור החרדי

פנינה יחזקאל כחלון היא עורכת דין ומגשרת חרדית העוסקת בתחום דיני המשפחה והירושה ונשואה ליוסף יחזקאל, מנהל תוכנית "חנוך" בג'וינט ישראל,  ואם לשני ילדים נפלאים. פנינה בוגרת בית ספר "בית יעקב" בנתניה, ובוגרת הקריה האקדמית הקמפוס החרדי "אונו".

"בשנים האחרונות הרחבתי את פעילותי הציבורית וההתנדבותית וכיום אני משמשת כחברת ועד מנהל בעמותת 'יששכר וזבולון,' מתנדבת בעמותת 'באשר תלכי' - המספקת יעוץ והכוונה למשפחות במצבי משבר, ומתנדבת בפורום המשפטי לנשים חרדיות,” היא מספרת.

לפני כשנה ומחצה לערך, הקימה עו"ד יחזקאל כחלון בלשכת עורכי הדין (מחוז תל אביב והמרכז) את הוועדה שעוסקת בתלונות שווא וניכור הורי, אשר מטרתה לשמור על זכויות בסיסיות של ילד מול הוריו, במציאות שבה ניכור הורי ותלונות שווא יוצרים קטביות במשפחה.

"כאשר אדם, ואין זה משנה מינו, פונה לרשויות ובודה מליבו כי אדם אחר עבר עבירה כדי לזכות ביתרונות כאלה ואחרים, נוצר מצב אבסורדי, שאדם חף מפשע נפגע, ובעיני הוא בבחינת נפגע עבירה של ממש, ואילו העוול נהנה, בבחינת צדיק ורע לו, רשע וטוב לו," היא מסבירה.

"תופעת הניכור ההורי הינה תופעה איומה ופסולה אשר מתרחשת בד"כ כאשר הורים מצויים בתהליך פרידה וגירושין. תופעה זאת מתרחשת כאשר אחד מההורים, בחוסר אחריות, תוך התעלמות מוחלטת מצורכי הקטין וטובתו, מחליט לנכס לעצמו ילד, ומסית אותו נגד ההורה השני, כדי לגרום לנתק וריחוק ולעיתים אפילו בכדי לנקום בצד השני.”

באחרונה החליטה עו"ד יחזקאל כחלון להתמודד בבחירות הקרובות למועצה הארצית בלשכת עורכי הדין, כמועמדת מס' 3 מטעם סיעת אופק.

"כל תפקידי הציבוריים, לרבות תפקידי כיו"ר הוועדה, הינם תפקידים התנדבותיים,” היא מטעימה. "אני סבורה שאם קיבלתי את היכולת מריבונו של עולם להוביל שינויים ולעשות למען הציבור, הרי שאין לי פריבילגיה שלא לעשות כן. ומשכך, אני רואה בעבודתי, ובמקומות אליהם אני מגיעה, שליחות! חשוב לי להוביל שינויים חברתיים ומקצועיים, אשר ייטיבו עם מקצוע עריכת הדין, ובכללם עורכי ועורכות הדין החרדים.”

"אני מאמינה כי הלשכה כאיגוד מקצועי אמורה להיות הגב של עורכי הדין, והנני מאמינה גדולה במקצועיות של חברי הלשכה, שלא יכולה להתבטל אל מול כל גחמה וחוסר שביעות רצון של לקוח,” היא  מוסיפה.

עו"ד יחזקאל כחלון, אשר מגיעה מהמגזר החרדי בו התרבות שונה ומבודלת, בכל זאת מאמינה כי "צריכים להיות חוקים ערכיים שימנעו קוטביות וריחוק בעם.” לדעתה, "החברה הישראלית הולכת ומתקטבת יותר ויותר באופן אשר עלול להמיט עליה אסון חברתי.”

"אני מאמינה כי התפקיד שלנו כבעלי מקצוע הנמצאים בכל חלקי האוכלוסייה והחברה הישראלית, הוא לקרב, למתן, להרגיע, לסייע  לצדדים להגיע לצדק, ובעיקר לפשרה," היא מסבירה. "אני סבורה כי עם האג'נדה שאני באה איתה ועם ההיכרות שיש לי עם העולם החרדי, כמו גם עם החברה החילונית, אוכל להצליח לצמצם את הפערים החברתיים ולהפוך את הלשכה ליותר הוגנת, מקבלת ומכילה".

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים