חדשות

המודיע מגנה את קמפיין החרדקים

היומון החרדי המודיע מפרסם גינוי חריג בחומרתו כנגד תוקפי הקצין במאה שערים * אין לאיש זכות לתקוף חיילים ולהלבין פניהם ברבים * ביקורת במגזר החרדי כנגד אוזלת היד המשטרתית

לראשונה מגנה היומון החסידי מבית אגודת ישראל "המודיע" את קמפיין החרדקי"ם בצורה ברורה בטור העורך היומי.

המאבק של הציבור החרדי נגד גיוסם בכפיה ובפלילים של לומדי תורה, אין לו קשר ואין לו זיקה להתנהגות מן הסוג המדובר. אין לאיש זכות לתקוף חיילים על היותם חיילים, אין לאיש זכות להלבין פניהם סתם כך ברבים, ומי שעושה כן - אינו מדבר בשם הציבור החרדי, אינו משרת את מטרותיו, לא מייצג את ערכיו ואת דרך חייו. הויכוח שלנו עם החילוניות כהשקפת עולם, אינו אמור להעזר בתקיפה אישית של חיילים במדים, יהיו אשר יהיו.

בהמשך הטור מדגיש הכותב כי הנוקטים בדרכים אלימות פועלים בניגוד לדעת גדולי הדור וגורמים לחילול השם נורא.

הגינוי המפורש החריג בחריפותו ובחומרותו מגיע בעקבות הדיווחים על תקיפת קצין צה"ל ביום שישי האחרון כאשר ביקר חיילים בודדים במאה שערים, ומצטרף לגינוי הרחב של פוליטיקאים ואנשי ציבור מכל המגזרים הקוראים למשטרת ישראל להתעשת לטפל באותם פורעי חוק אלימים ביד קשה וללא משוא פנים.

יצוין כי הציבור החרדי הוא הסובל בראשונה מאותם גורמי שוליים אלימים, אשר תקפו בעבר באלימות שלוחי ציבור חרדים ואפילו את גדולי הדור הליטאיים הרב אלישיב והרב שטיינמן, בשל מה שהוגדר על ידיהם כ"פשרנות יתר".

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים