חדשות

במערכת דה מרקר לא רוצים חרדים בממשלה

מערכת דה מרקר במתקפה עוינת כנגד הצטרפות הנציגים החרדים לממשלה * מובילים צבי זרחיה ועורך הפייסבוק אליהם הצטרפה אמש גם מירב ארלוזרוב

בימים האחרונים אנו מוצפים בפניות על מתקפת כתבות באתר דה מרקר המתריעות מפני הצטרפות החרדים לממשלה.

באופן מוטה ומגמתי הכתבות החתומות ברובם על ידי הכתבים צבי זרחיה ומירב ארלוזרוב תוקפים את המו"מ עם המפלגות החרדיות ומציגות דרישות "חברתיות" כסחטנות מגזרית, באופן המנוגד לאופי הסיקור של תנאי המו"מ עם המפלגות האחרות.

בבדיקה שערכנו על תקופת המו"מ הקואלציוני נמצא כי אכן לחשדות יש בסיס ואכן עלו כתבות רבות אשר ניתן להגדירם כמוטות ומסיתות כנגד המגזר החרדי.

נתניהו של 2013 היה מעוות נתונים?

בטור תחת הכותרת "נתניהו של 2003 לא היה נכנע: מדוע אסור לרה"מ לקבל את דרישות החרדים" כותבת בין השאר עורכת מדור הדעות של דה מרקר מירב ארלוזרוב כי מדובר בעלות ישירה של 3 מיליארד שקל בשנה וכן:

עד 2050, החרדים אמורים להוות 25% מהאוכלוסייה, והחילונים 50% מהאוכלוסייה. אין שמץ של סיכוי שיחס של אזרח מחוץ לשוק העבודה על כל שני עובדים יוכל לקיים את עצמו. זוהי גם העלות של הפילוג הפנימי המעמיק בישראל, כשהרוב החילוני היצרני והתורם מתמרמר, בצדק, על הצורך לקיים מיעוט שבוחר שלא לעבוד. את ההשלכות החברתיות שיש לפילוג הזה על המשק קשה לכמת

אלא שארלוזרוב מתעלמת מכך שעל פי נתוני משרד הכלכלה רוב החרדים עובדים כך שהיחס בין העובדים לבין הלומדים נמוך מאוד ומוערך בכעשרה אחוזים מהמגזר החרדי בלבד, היא גם מתלעמת מכך שמרבית עלות קצבאות הילדים היא חלוקתן לכלל אזרחי ישראל, כאשר הציבור החרדי בפני עצמו מהווה חלק קטן מסך הקצבאות.

צבי זרחיה: חרדים ומיליארדים

כתב הכלכלה צבי זרחיה מציג עיקביות מרשימה בהצמדת מיליארדים לחרדים בכל דרך אפשרית גם כאשר מדובר על הטבות סוציאליות למשק כולו.

גם עורך הפייסבוק של דה מרקר מצטרף לדאגה

אסור לנו להיענות לכל דרישות החרדים

הנציגים החרדים הם טרגדיה ופארסה

לא רק משה כחלון לא אוהב את החרדים בממשלה

מתכוננים לליצמן

 

לא נותר אלא לסכם במילותיו של העיתונאי אמיר איבגי שכתב בטוויטר

"הסחטנות החרדית חוזרת": ביטוח סיעודי (לכולם) ביטול הקיצוץ בקצבאות ילדים (לכולם) שערוריה שהם סוחטים לטובת כולם. בסוף עוד נהיה מדינה מתוקנת.

 

תגובת מערכת דה מרקר התבקשה אך לא התקבלה עד לעת עליית הכתבה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים