חדשות

ועכשיו בחדשות: שלל תירוצי החרדים

שלל תירוצי החרדים * שלוש מילים שמייתרות כתבה שלמה * כיצד מספר דעות הופכות לחדשות אוביקטיביות * וכיצד אף הם מבוטלות בקלות על ידי עורך מרושע * תגובת ynet לא רואים בכך כל פגם

בעוד הכותרת ב-Ynet מבשרת בציניות מרושעת על 'שלל תירוצי החרדים' מדוע הם פטורים משירות צבאי , הופתענו לגלות כי בכתבה עצמה מביא קובי נחשוני שלוש טענות ידועות ואף לא ממש פורך אותם, האם דבריו של הרב פינטו שליט"א ובחור צעיר בן 22 מישיבת דרך השם, הם כל מה שיש ליהדות החרדית לומר בנושא גיוס החרדים לצה"ל?

חמור לראות כי הכתבה שסווגה כחדשות, מביאה מספר דעות שגרתיות אשר מקבלים מייד את התווית "שלל תירוצים", כך שאף קורא תמים לא יעלה חלילה על דעתו כי מדובר בדעות לגיטמיות, אלא בתירוצים חסרי חשיבות בלבד.

אז למען הפרוטוקול, רק כאן באתר דוסים הבאנו עוד עשרות דעות נוספות, וסיבות כבדות משקל נוספות שעליהם מדלג הכתב בקלילות, כגון ההתעללות בחיילים החרדים, חוסר ההערכה הציבורית, ההקבלה החילונית, חוסר הנכונות וההתאמה, שלא לדבר על הדרישה לצבא מקצועי.

היינו שמחים לראות כותרת מקבילה בנוסח "שלל תירוצי הערבים שלא להתגייס", רגע, הם קיבלו כותרת באותו דף אבל היא דווקא מחמיאה ומבינה לחלוטין ערבים בשירות לאומי: "אסור להפוך אותו לחובה".

 

חשוב להבין כי לא מדובר בטעות תמימה אלא זהו מקרה קלאסי של ביצוע  דה לגיטמציה לציבור החרדי כולו, על דעותיו ועמדותיו, כאשר הקורא התמים אמור להבין מי כי מדובר בתירוצים חסרי חשיבות ולא בוויכוח לגיטימי שנמשך כבר עשרות שנים מאז קום המדינה.

כך הוכשרו בתולדות האנושות הנוראות שבזוועות, וחובה על כל אחד ואחת להתאחד ולמחות, גם החרדים הינם בני אנוש, בעלי דעות לגיטימיות, ושום וויכוח לא יכול לבטל את זכותם לעמוד על עמדותיהם ולפעול כמיטב יכולתם להגשמתם.

וכפי האמירה שכבר הביא שי כהן בטורו אודות סתימת הפיות הליברלית (ב-ynet) בשם הפילוסוף הצרפתי פרנסואה מארי ארואה, הידוע כוולטר: "אינני מסכים עם מילה מדבריך, אך אהיה מוכן להיהרג על זכותך לומר אותם".

תגובת ynet:

קיבלנו את דבר פנייתכם והעברנו אותה אל הגורמים הרלוונטיים במערכת האתר אשר דנו בה בכובד ראש.

הרינו להודיעך, כי לא מצאנו כל פגם בהחלטותינו העיתונאיות.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים