חדשות

המחנה הציוני מפגין: רוצים בית שמש ללא דוסים

המחנה הציוני בראשות אלי כהן יצרו אמש חומת הפרדה אנושית תחת הקריאה בית שמש ללא דוסים * תושבי בית שמש חרדים מההסתה

המחנה הציוני בבית שמש בראשות אלי כהן הפגין אמש כנגד הציבור החרדי תושבי העיר בדרישה להפרדת העיר.

במסגרת ההפגנה הם יצרו חומת הפרדה אנושית כמיצג להפרדת השכונות החרדיות והחילוניות, וכן הניפו כרזות "בית שמש ללא דוסים" "לא רוצים חרדים בבית שמש" ו"בית שמש לא חרדית - הפרדה עכשיו".

תושבי המקום מדווחים כי בהפגנה השתתפו כ-70 איש מהמחנה הציוני בראשות אלי כהן, וכן נציגים חילונים במועצת העיר, שהניפו את הכרזות המסיתות וניסו לשדל עוברים ושבים להצטרף לפעילות כנגד תושבי העיר החרדים.

יוזכר כי אך לפני ימים מעטים, מחו אותם פעילים חילונים כנגד גדר שהציבה העירייה בין 2 בתי ספר, וטענו כי היא "חומת הפרדה" המונעת חיים משותפים בין התלמידים החילונים והחרדים, בעקבות כך פירקה העירייה את הגדר המפרידה, אולם כרגע מסתבר כי מי שדורש הפרדה משמעותית בכל העיר ואף הוצאת החרדים לחלוטין הם דווקא פעילי המחנה הציוני.

תושבים חרדים בבית שמש מדווחים ל'פרויקט דוסים' כי הם חשים מאוימים בשל אווירת השנאה שמפיצים אותם פעילים, אשר אף כינו בעבר את הציבור החרדי בבית שמש "סרטן" ופגעו ברכוש ציבורי באלימות, "אנו לא רחוקים מכך שחרדי עובר אורח יותקף באלימות על ידי הפעילים או המוסתים מהם" התבטא בחשש יהודה, צעיר חרדי תושב העיר.

אנו קוראים לכל גורמי החוק והמשפט לפעול במהירות לעצירת ההסתה והשנאה של "המחנה הציוני" בבית שמש, בטרם הפעילים המוסתים ינקטו באלימות פיזית כנגד תושבי העיר או נציגי הציבור החרדים בעיר.

המחלקה המשפטית של פרויקט דוסים בוחנת כרגע את המישורים המשפטיים והפלילים שבהם ניתן לעצור את ההסתה המדאיגה, ומציינת את פסק דין מדינת ישראל נגד איתמר בן גביר (פ (י-ם) 2225/03) שניתן ביוני 2007 בו התריע השופט:  

"בזכרונו הקולקטיבי של העם היהודי ושל כל בן תרבות מהדהדת, ותהדהד לעד, בקול רם ומעורר צמרמורת, האמירה "JUDEN RAUS", ובתרגומה לעברית: "יהודים החוצה". דומה כי אין להכביר מילים בדבר הגזענות הנוטפת מצירוף המילים "ערבים החוצה" לכשעצמו, וכשהוא בא בהמשך לדיוקנו של הרב כהנא ולדברים שהשמיע בעבר לגבי פתרון "הבעיה הערבית", מקל וחומר."

אם יש לכם חומרים נוספים בנושא התבטאויות השנאה והגזענות של "המחנה הציוני בבית שמש" ניתן לשלוח לבדיקת המחלה המשפטית במייל: mail@dossim.com 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים