חדשות

כבר לא באה לבקר?

פינתה הוותיקה של זוכת פרס ביקורת התקשורת חני לוז יורדת השבוע * עדיין לא ברור האם תוקצה מסגרת חלופית בלוח השידורים של גלי ישראל

ביום רביעי שודרה הפינה האחרונה של חני לוז, מבקרת התקשורת הוותיקה, בתוכנית הבוקר ברדיו האיזורי "גלי ישראל".

הנהלת התחנה הודיעה על שינוי בלוח התוכניות, ותוכנית הבוקר "נכנסים לעניינים" עם השדרן אלעד קינסט, תבוטל החל משבוע הבא. במקומה תשודר רצועת שידור של שרון גל, בסינדקציה עם רדיו תלאביב, תחנה השייכת לאותם הבעלים של "גלי ישראל"

בעקבות השינוי בוטלה גם הפינה הוותיקה "באה לבקר", בה הושמעו בכל שבוע קטעי אודיו מתוכניות אקטואליה ברדיו ובטלויזיה, בליווי פרשנות וביקורת-תקשורת של העיתונאית חני לוז, ממרכז תדמי"ת, המתמחה בתחום זה כבר שנים רבות.  

הקטעים הנבחרים נלקחו בעיקר מהתחנות הציבורית, בדגש על גלי צה"ל, תוך שלוז מדגישה לציבור כי קיים אבסורד הדורש שינוי, בו הציבור מממן ערוצי תקשורת ה 'מהנדסות את התודעה', לדבריה, ויוצרות מציאות שאינה מייצגת כלל את הציבור, כשמטרתה לקדם אג'נדה פוליטית של השמאל הקיצוני, תוך עקיפת הדמוקרטיה. 

המגיש הבולט שדבריו הובאו בפינתה, היה כמובן - רזי ברקאי, שלאחרונה אף החל להופיע כפרשן בערוץ 10.

בפינה האחרונה ששודרה היום, הביאה לוז את קולה של טלי ליפקין שחק, שאמרה שהציבור הישראל נאלץ להכיל את הפגנות החרדים, תוך שהיא משווה אותם להתפרעויות המתמשכות על ערבים בירושלים ששיאם הגיע להרס, בזיזה והצתה של תחנת דלק בעיר, כשאך בנס נמנע אסון גדול יותר.

לוז היא מבקרת תקשורת בעלת וותק של כ-16 שנה, שכתבה בעברה טור תקשורת ב"הצופה", "מקור ראשון" וב"בשבע", בעלת תואר שני בתקשורת המונים מהאונ' העברית וזוכת פרס ביקורת התקשורת מטעם אגודת "זכות הציבור לדעת" לשנת 2013. לפני כשבע שנים היא הקימה במסגרת הפורום המשפטי למען ארץ ישראל את "מרכז תדמי"ת" - לתגבור הדמוקרטיה במדיה הישראלית, ובו היא מרכזת פעילות למען פתיחת השמיים לערוצים נוספים, ולהגנה על זכויות הציבורים המוחלשים תקשורתית, בעיקר אלה המכונים "מתנחלים" ו"חרדים". 

פינות ביקורת התקשורת של לוז משודרות כבר כמה שנים ב"גלי ישראל" בין השאר אצל העיתונאי קווה שפרן וכן אצל המגיש והזמר אסף נגל בתוכניתו בערב שבת . 

לא נותר לנו אלא לקוות כי לפינה החשובה תמצא בהקדם מסגרת חלופית ומורחבת בלוח השידורים של גלי ישראל, על מנת שתוכל להמשיך לבצע את עבודתה הייחודית והחשובה.

תגובת גלי ישראל

יש כוונה להכניס פינה לטובת הנושאים שהועלו בפינתה של חני לוז אולם טרם שובצה הפינה בלוח השידורים החדש. ברגע שתהיה מסגרת זמן ספציפית המאזינים יעודכנו והפינה תפורסם

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים