חדשות

מילים יכולות להרוג

מגישת מה בוער טלי ליפקין שחק משווה את הפגנות החרדים לטרור הערבי * תגובות חריפות: זוהי השוואה מגמתית ומסוכנת

בעקבות התפרעויות של פלסטינים בפסגת זאב ושריפת תחנת הדלק בגבעה הצרפתית, קיימה טלי לפקין שחק בתכנית 'מה בוער' ששודרה הבוקר (שני) ראיון עם תושבת גבעת זאב, ועם ראש המנהל הקהילתי בגילה עופר איובי.

במהלך הראיון תיארה המרואיינת את המצב הקשה שממנו סובלים התושבים וקבלה על כך שמשטרת ישראל "מכילה את ההתפרעויות" ומתייחסת אליהן באדישות.

תגובתה של ליפקין-שחק הייתה לא פחות ממדהימה:

"את רוצה לדבר על הפגנות החרדים שהחברה הישראלית מכילה ושהמשטרה עומדת ומאפשרת?".

השוואה שערורייתית ומסוכנת

ההשוואה השערורייתית הזו מסיתה ומסוכנת, ואמורה לקומם כל אדם - חרדי ולא חרדי כאחד.

נכון, במגזר החרדי קיימים שוליים שמתפרעים ומבעירים פחים מדי פעם. השוליים הללו ראויים לכל גינוי, והציבור החרדי אכן מגנה אותם. אבל מכאן ועד להשוות את אותם נערי שולים לבין כנופיות טרוריסטיות שיורים, זורקים אבנים ובקבוקי תבערה בכוונה להרוג - זו השוואה מקוממת ושערורייתית - המצטרפת לשורת התבטאויות מקוממות שהושמעו לאורך שנות שידור ארוכות בתחנת הרדיו הצבאית.

זו איננה הפעם הראשונה בעת האחרונה שבה מעורבת התחנה בשידור תכנים מסיתים נגד הציבור החרדי בישראל. כולנו זוכרים את האמירות המחרידות שהושמעו באותה תחנה בליל יום העצמאות השנה, שבהן קראו שדרנים בתחנה בשידור חי "לדלל את החרדים": "זה בדיוק הפרדוקס, כי האנשים שהכי הייתי רוצה לדלל את האוכלוסייה שלהם זה החרדים, אבל בטח יש להם את הטעם הכי מגעיל, זה בטח נורא דלוח", אמר מגיש בתכנית. רק לאחר סערה ציבורית מהדהדת שהתפרצה, השמיע מפקד התחנה, ירון דקל, התנצלות רפה, תוך שהוא מדגיש שהדברים נאמרו "בהומור".

והנה לא חלפו אלא חודשים בודדים ושוב מוכיחה התחנה את סלחנותה כלפי אמירות מסיתות בשידור חי כלפי המגזר החרדי - כאלה המשוות שוליים חרדיים שמבעירים פחים במאה שערים (שכאמור זוכים להוקעה ולגינוי מוחלט מקיר לקיר) - לפעילי טרור הזורקים פצצות, בקבוקי תבערה ואבנים על מנת להרוג חיילים ואזרחים.

הציפייה היא כי תחנת הרדיו והמגישה הוותיקה יתנצלו על ההשוואה הזוועתית והמקוממת. במחשבה שניה - גם אם התנצלות כזו תישמע, אין כמעט סיכוי שבו הרדיו לא יחזור לסורו בהתבטאות אומללה נוספת שתישמע באחת התכניות במוקדם או במאוחר.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים