חדשות

תנועת התעוררות נגד ייצוג חרדים בפוליטיקה

חבר עיריית ירושלים מטעם תנועת התעוררות מוחה נגד ייצוג חרדים בוועדות עיריית ירושלים * עופר ברקוביץ: הוספת חרדים פוגעת בציבור הסובלני * הגזענות תנצח?

לקראת הבחירות המוניציפליות בירושלים, התנהלה מחאה ציבורית רחבה נגד מפלגתו של פפה אללו, שקידמה עצמה בקמפיין גזעני-אנטי חרדי בוטה, לצערנו היום הוברר כי ערכי הגזענות משותפים לתנועה נוספת בעיר. 

בהודעה שפרסם היום מר עופר ברקוביץ יו"ר התעוררות, הוא מצהיר ללא בושה כי ראוי לפסול אדם אך ורק על רקע השתייכותו לציבור החרדי, את אמירתו החמורה מלווה מר ברקוביץ בשיח על סובלנות - כאשר שוב מתברר כי גזען יזייף ויעוות את המוסר, על מנת לפסול את השונה ממנו.

בפירסום המלא בעמוד הפייסבוק שלו הוא כתב

מאוכזבים מאוד מראש העיר ניר ברקת , ששינה את מאזן הכוחות בוועדות שונות וחשובות כמו ועדת הכספים וועדת התמיכות, והוסיף לוועדות אלו נציגים חרדים, החלטה הפוגעת בציבור הסובלני. 
שמחים על שיתוף הפעולה כנגד המהלך הזה בין התעוררות לירושלמים.
נמשיך לייצג את הציבור הסובלני נאמנה ולשמור על האינטרסים שלו בעירייה

גולשים רבים הגיבו כנגד הגזענות הפסולה הטמונה בדרישה לאי ייצוג הולם בוועדות הציבוריות לציבור נרחב אך בשל היותם של נציגיו "חרדים", ועל ההכללה הבלתי מוסרית ביצירת המשוואה לפיה משמעות היותו של נציג ציבור חרדי הינה פגיעה ב"סובלנות".

תגובת עופר ברקוביץ

אין לי דבר כנגד אנשים חרדים באשר הם. להיפך, אני מאמין כי מה שהופך את ירושלים למיוחדת כל כך היא המורכבות שלה. ההודעה שלי התייחסה לשינוי מאזן הכוחות בייצוג היחסי לאוכלוסיות שונות בעיר. הגדלת הכוח של נציגי הציבור החרדי באופן לא מתואם איתנו, תביא הלכה למעשה לפגיעה בציבור הסובלני, אני מכיר את התנהלות חלק מהנציגים החרדים בועדות, והיא איננה מסתכלת על כלל האינטרסים בעיר.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים