אלימות

בלעדי לדוסים: חייל חרדי הושפל בידי נהג אגד

בימים בהם נדרשת התגייסותם של כלל בחורי הישיבות מסתבר כי גם המתגייסים לא זוכים להוקרה או אפילו הכרה * נהג "אגד" השפיל קשות חייל חרדי למרות שירותו הצבאי לעיני אוטובוס שלם * אף נוסע לא יצא להגנת החייל המותקף * ומה המסר העולה מהאירוע לאלפי צעירים חרדים בימים אלו?

מי שחושב שגיוס בני ישיבות יביא להנמכת גובה הלהבות וההסתה המתמשכת נגדם, צפוי לנחול אכזבה צורבת. בעוד ימי ההסתה ברוח ועדת פלסנר עושים את שלהם, מסתבר עתה כי גם המשרתים בצבא לא מקבלים פטור מהשנאה הגורפת.

למערכת דוסים הגיע דיווח לפיו חייל בשירות צבאי סדיר, חסיד חב"ד, אשר חזר אמש לביתו, הותקף מילולית קשות בידי נהג האוטובוס.

 

החייל המותקף, אשר נסע בקו 301 מאשקלון לתל אביב, חזר מוקדם מהרגיל עקב אירוע חריג, וכבר כשעלה לאוטובוס, ביחד עם חיילים נוספים מהבסיס, הותקף על ידי הנהג לעיני כל הנוסעים באמירות משפילות, כמו: "נצלן, נשארת לארוחת צהרים ועכשיו אתה בורח?", "אתם עולים למדינה מלא כסף".

החייל המופתע מהדברים הקשים שנאמרו בנימה צינית ומשפילה, אפילו לא הצליח לציין כי איננו נוהג לאכול כלל בבסיס מסיבות אישיות.

למרבה הצער, אף אחד מהנוסעים לא יצא להגנתו של החייל, הנחשב למוערך מאד בבסיס, עושה את תפקידו נאמנה וקיבל עד כה שבחים רבים על תפקודו בצבא. האם זה מלמד משהו על האווירה הכללית השוררת ברחוב החילוני כלפי חרדי, לובש שחורים או מדים?

 

מפתיע שבימים בהם נדרשת התגייסותם של כלל בני המגזר החרדי, מסתבר כי האווירה הציבורית כלל אינה רואה במשרתים בפועל תורמים משמעותיים בעלי ערך, אלא סוג נוסף של נצלנים חסרי תועלת.

אשתו של החייל אישרה בראיון בלעדי ל"דוסים" כי החייל אכן נפגע קשות, ובימים אלה הוא שוקל את המשך דרכו.

 

תגובת אגד:

האירוע המדובר, אם התרחש, אינו על פי תפיסת השירות של אגד.

ככלל, אגד מתייחס בכבוד לחיילים ומעריך את התרומה שלהם לחברה הישראלית.

לצערנו, אתר האינטרנט לא פנה לאגד לקבלת תגובה. לאגד לא ידוע מתי והאם התרחש האירוע ולכן לא נוכל להתייחס למקרה לגופו.

 

פנינו לאגד עם מלא הפרטים לקבלת תגובה מפורטת יותר והיא תעודכן כשהיא תתקבל

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים