חדשות

'מקור ראשון' מכנה את החרדים "מפחידים וחשוכים"

העיתון הכושל הידוע בכינויו "בנטון" - או בשם הפחות מוכר שלו "מקור ראשון" - פרסם בסוף השבוע שעבר כותרת אומללה ובלתי מקצועית על הבחירות החוזרות בבית שמש • התגובות הקשות לא איחרו לבוא: "זו לא אג'נדה, זאת השמצה", "אפילו ערוץ 2 לא יכול להתחרות בזה" • כל הפרטים על מחאת הגולשים

העיתון הציוני "מקור ראשון" מצא לנכון לנסח כותרת הזויה, בלתי מקצועית בעליל, מכלילה ומסיתה כנגד חרדים. תחת הכותרת "בית שמש בוחרת סיבוב שני", נכתב כך: "בית שמש הולכת לבחירות חוזרות. אלי כהן, המועמד מטעם כל התושבים שאינם חרדים, ינסה לזכות לאחר שבג"ץ פסל את הבחירות הקודמות בגין זיופים. האם יצליח לעצור את הצבעות המתים והפחדות החרדים, ואחת ולתמיד לשים קץ לחשכה בבית שמש?".

קוראי העיתון, דתיים ליברליים בהגדרתם, הביעו תרעומת קשה כלפי העורך ופרסמו תלונות זועמות בפייסבוק. רעות צימרמן, העובדת במועצה האזורית הר חברון, פתחה את תיבת הפנדורה כשפרסמה את צילום הכתבה לראשונה, וכתבה: "מקור ראשון קבלו כרטיס אדום לעורך. אפשר את זה בכותרת יותר בוטה ומוטה? לא מתאים לכם".

התגובות לא איחרו לבוא

גולשים הנמנים עם הזרם הציוני-דתי פתחו מיד בדיון סוער. אחד הגולשים טען כי מדובר באג'נדה ציונית, וזה דבר מקובל ולגיטימי. מאיר דנה-פיקאר הגיב על כך: "'הפחדות החרדים' זו לא אג'נדה, זו השמצה. אנחנו כמתנחלים מכירים היטיב את הסגנון המכליל והמשמיץ הזה".

הלל גרשוני הגיב לפוסט בציניות: "וואו. אפילו ערוץ 2 לא יכול להתחרות בזה".

חגי סרי-לוי כתב: "אכן מבייש. עיתון ברמה כמו מקור ראשון. "אחת ולתמיד לשים קץ לחשיכה בבית שמש"? זה מאמר דעה בעיתון הארץ או מאמר בעיתון שפוי. הבעיה היא שזו ידיעה ולא מאמר וזה חמור שבעתיים. בזיון של חוסר מקצועיות בתיבול שנאה".

מאוחר יותר כתב גרשוני בדף הפייסבוק שלו: "לכבוד: הנציג של מקור ראשון שמתקשר אליי מדי פעם ומתעניין למה אני לא מחדש את המנוי. הנה רמז דק. בתקווה שתוכל לעצור את החושך ולהדליק את האור או משהו".

אהרן רבינוביץ מאתר "כיכר השבת" טיפל בסוגיה מיד עם התפתחותה. העיתונאי אלקנה שור, אשר תחת שמו מופיעה הכתבה, אמר בתגובה למדור ברנז'ה של "כיכר השבת": "הכתבה המקורית פורסמה בעיתון מעריב. הכותרת הזו היא לא הכותרת שפורסמה במקור במעריב. אני מסתייג מהכותרת הזו בכל צורה".

אבוטבול לכהן: "קשוט עצמך תחילה"

ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, מסר בתגובה ל"כיכר השבת": "אלי כהן מתהדר שהוא רוצה למגר את הקיצונים בבית שמש. אני ממליץ לו שלפני שיתפנה לטפל באחרים שיטפל בתומכים שלו והפעילים שלו המתבטאים בצורה קשה כלפי המגזר החרדי, כמו אותה פעילה שלו שקראה לחרדים סרטן ולא שמענו אותו מגנה את זה, וכמו אותו פעיל שביקש מהחרדים לחזור לאושוויץ ועוד כהנה אמירות קשות שכל אדם אינטלקטואל סולד מהם".

אבוטבול קרא לכל הצדדים לשמור על איפוק: "סבורני שייטיב כל צד לכבד את רעהו ובכך נוכל לנהל מערכה מכובדת. בוודאי שהקריאה כלפי החרדים כקיצונים גורמת לכולם להבין שלצערנו אין לאלי כהן ידיעה בהבנת הנקרא של המגזר החרדי בבית שמש".

ממטה אלי כהן נמסר בתגובה: "אנו פועלים תמיד לנהוג בכל תושבי בית שמש, חילונים, דתיים, מסורתיים וחרדים במידת האהבה ולזכור כי כולנו יהודים אחים אנחנו. אנו תמהים על כך שראש העיר מגלה רגישות לדברים שנכתבים עליו אבל כשמנהלי הקמפיין שלו, עורכי עיתון חדש, משמיצים מגדפים ומחרפים את אלי כהן, קולו לא נשמע. למרות זאת, צר לנו אם מישהו נפגע מהדברים".

ל"פרויקט דוסים" נודע כי פניות חוזרות ונשנות של הכתב אהרן רבינוביץ מ"כיכר השבת" למערכת "מקור ראשון" נתקלו בהתחמקות גסה ובסירוב להגיב לדברים.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים