חדשות

ושוב יאיר לפיד נישא על כנפי הדמיון

בעוד יאיר לפיד מוחה כנגד ההשוואה המקוממת שעשה אלי ישי בין גיוס לצה"ל לבין עבודת אלילים מתגלה המציאות המפתיעה * אלי ישי כלל לא אמר את המיוחס לו * אך למעשה דברים אלו נאמרו כבר לפני עשרות שנים דווקא על ידי תלמידי הרב קוק הנחשבים למתונים שבשיטות * על דעות ועובדות בכתבה שלפניכם

יאיר לפיד מנסה לרכב על גל ההסתה, ומצית את נושא גיוס בני הישיבות והפעם באמצעות היטפלות לדבריו המקוממים של אלי ישי, וכרגיל המדיה בה בחר היא עמוד הפייסבוק שלו שבו כתב:

דברי האיוולת של אלי ישי והשוואתו המקוממת בין גיוס לצה"ל ל'שפיכות דמים, גילוי עריות ועבודת אלילים' מהווים עלבון צורב לכל מי שלובש מדים ומשרת בצה"ל.

זוהי הוכחה ברורה לכך שממשלת הטלאים של נתניהו לא תביא שום בשורה לציבור הישראלי.

נתניהו צריך היה לפטר בו-במקום שר בכיר שטוען שגיוס לצה"ל עומד בשורה אחת עם עבירות שדינן מיתה. אם השר ישי יישאר בתפקידו, נתניהו אינו ראוי לעמוד בראש ממשלה המכנה עצמה "ציונית".

למרבה הצער אין ספק שנתניהו יעדיף, כמו תמיד, את "שותפיו הטבעיים" על פני רוב הציבור בישראל, שמתגייס לשירות סדיר ומילואים, משלם מיסים ואינו מצליח לגמור את החודש".

מקומם, מקומם מאוד.

אך מסתבר שבלהט הרגע נשכחה שוב מהפוליטקאי הטרי הצורך לעמת את דעותיו עם המציאות ותגובת דובר אלי ישי שמיהר להגיב בעמוד הרשמי של השר אלי ישי

תגובת אלי ישי המפתיעה

צר לנו לאכזב את הפוליטיקאי לרגע מר לפיד שמרוב רצון לטיפת תשומת לב, הוא אפי׳ לא טרח לבדוק האם הדברים אכן נאמרו ע״י שר הפנים, אז מכיוון שגם בהבנת הנקרא (בגרות....) וגם בנושאים צבאיים (השרות המופלא בצה״ל...) אתה לא בדיוק מבין, אז נסביר לך : השר אלי ישי מעולם בשום שיחה שהיא לא השווה את גיוס בחורי ישיבות לגילוי עריות ושפיכות דמים.

השר הסביר כי גיוס בכפיה יגרום לכך שגם הפלגים המתונים שעודדו את הקמת הנחל החרדי ואת שאר מסגרות הצבאיות המותאמות לחרדים, יובילו להכרזה מצידם כי נושא זה הוא בבחינת יהרג ובל יעבור.

 

אז דבר ראשון ברכות לדוברי השר המשתמשים כיאות במדיה החברתית והגיבו במהירות וביעילות, נקווה כי רף חדש זה יחייב גם את יאיר לפיד לאתיקה גבוהה מעט יותר.

 

מי כן אמר את הדברים?

האיר את עיננו הגולש מתי הורוביץ כי דברים אלו כבר נאמרו בעבר, ודווקא על ידי תלמידי הרב קוק "המתונים", וכפי המובא בויקפדיה בערך שירות לאומי

בשנת 1953 נחקק חוק שירות לאומי, הקובע כי כל בת דתייה שקיבלה פטור משירות בצה"ל חייבת לשרת בשירות לאומי. חוק זה עורר את התנגדותם הפעילה של גדולי הרבנים בציבור החרדי ביניהם החזון איש, ר' איסר זלמן מלצר ואף הרב יעקב משה חרל"פ, מגדולי תלמידי הרב קוק שאף הכריזו כי השירות אסור באיסור "יהרג ובל יעבור" (אליהם הצטרף גם הרב הראשי דאז יצחק אייזיק הלוי הרצוג).

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים