חדשות

נדב דואני מציג: שנאת חרדים ועבריינות

האם ישנו מתאם בין עבריינות לשנאת חרדים? * נדב דואני שעל פי פרסומים התגורר במבנה לא חוקי וחמק מתשלום ארנונה כחוק, מנסה להלחם בציבור החרדי ולשלול את זכויותיו * האם הוד השרון בפני מלחמת דת, או מתקפה עבריינית?

נדב דואני, חבר מועצת הוד השרון, ומקורבו של ח"כ אופיר אקוניס מפרסם בעמוד הפייסבוק שלו אזהרה נוטפת שנאה ודמגוגיה מפני פתיחת בית ספר חרדי בהוד השרון.

דואני, שכפי שנחשף בעבר בYNET התגורר במבנה לא חוקי שלא הוצאו עבורו אישורים כנדרש ומשכך חמק מתשלום ארנונה, אינו מתבייש לנסות ולהסית כנגד ציבור שלם אך ורק בשל אמונתו הדתית. וכך כותב חבר המועצה בדף הפייסבוק שלו:

 

משהו קורה בהוד השרון ואתם לא יודעים. מסתירים מכולנו דבר שישנה את מרקם החיים בהוד השרון והכל בשקט מופתי. מובילים תהליכים שיפגעו בחופש של כולנו.

לפני מספר שבועות חתם חי אדיב על הסכם קואליציוני עם אופיר טוויל, נציג הבית היהודי. כשקראתי את ההסכם גיליתי סעיף אחד שהצליח להפר את שלוותי "פתיחת בית ספר חרדי צומח-יסודי. התחלת תהליך אישור מול משרד החינוך והבאת גוף חרדי עצמאי מקצועי 1.12.13" ואם נתרגם את הדברים: חי אדיב פותח בהוד השרון בית ספר חרדי!

תשאלו מה הבעיה ובצדק. הבעיות רבות ואלה העיקריות:

1. אין בהוד השרון מספיק תלמידים חרדים לאותו בית ספר ולכן הוא יהיה בית ספר אזורי אליו יגיעו מאות תלמידים מהסביבה. בית הספר לא מיועד לתושבי הוד השרון באמת.

2. לאיזה זרם ישתייך בית הספר? ליטאי? ש"ס? חסידי? חב"ד? ברסלב?

אם בית הספר יפתח, מספר תהליכים יתרחשו. הראשון הוא מעבר של אוכלוסיה חרדית להוד השרון בכלל ולגיל עמל בפרט. אחר כך יפתחו בעיר ישיבות שונות, רחובות יסגרו לנסיעה בשבת וזו תחילתה של כפיה דתית שתשנה את הסטטוס קוו בעיר הוד השרון.

בית שמש היא רק דוגמה קטנה.

אם אין מה לעשות במבנה הקיים יש להפוך אותו למרכז טכנולוגי-מדעי בו ילמדו את הילדים שפות, תכנות, חלל ועוד. זו צריכה להיות אבן שואבת לכל תושבי העיר ולא קריפטונייט להוד השרון.

חברים, זה מאבק אדיר. מאבק מול כוחות חזקים שיש להם מטרה שונה מהמטרה שלנו. זהו מאבק שאני צריך אתכם יחד איתי בו. זה מאבק של המסורתיים (כמוני) והחילוניים יחד. זה מאבק שאם לא ננצח בו הוד השרון של היום תעלם.

את שנאתו המגזרית עוטף דואני במלל רב תוך שהוא מצייר תסריט פרי מוחו הקודח, בנסיון להצדיק רדיפת חרדים אך ורק בשל אמונתם, מראם ולבושם השונה.

חושב לציין את תגובת העירייה על כך שמדובר בבית ספר המיועד לילדי התושבים - כנראה שעל פי תפיסתו של דואני, תשלום ארנונה אינו מקנה זכויות לתושבים החרדים. מבחינתו, שילמדו ממנו ולא ישלמו...

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים