כתבו עלינו

וויראלי ברשת: דורשים שוויון זכויות גם לחרדים

בעקבות קריאת דוסים מחליפים אלפי צעירים חרדים את תמונת הפרופיל ברשתות החברתיות בדרישה לשוויון זכויות * העיתונות מחמיאה

דרמה של ממש התפתחה ברשת כאשר לאחר שבעקבות קמפיינים בחו"ל יצאו גם ארגוני הלהטבי"ם בישראל בקמפיין הקורא להחלפת תמונת הפרופיל בסימן השוויון על רקע כחול כהזדהות עם המאבק במה שהם מכנים "כפייה חרדית" החליטו פעילי פרויקט דוסים לצאת דווקא בקריאה הפוכה 'שוויון לכולם'.

לא סוד הוא כי המגזר החרדי מופלה לרעה בכל תחומי התעסוקה, הפרטי והציבורי כאחד, מבט חטוף בכל משרד גדול ממשלתי ופרטי יגלה אפליה ניכרת כלפי העובדים החרדים, עליה הצביע גם דו"ח הגזענות של הארגון למען זכויות אדם, וכן דו"ח התעסוקה של משרד הכלכלה בו נחשף כי אקדמאי חרדי יופלה לרעה ויקבל פחות ממקבילו החילוני.

את הסאה גדשה שרת המשפטים ציפי לבני שאף הצהירה כי מכיוון שאיננה מעוניינת להיות צבועה הרי שהיא מצהירה כי לחרדים לא מגיעה "אפליה מתקנת" להשוואת אחוז המועסקים החרדים לחלקם באוכלוסיה, מכיוון שהם אשמים בכך שחבריהם רוצים ללמוד ולא לעבוד (?!)

בתגובה החליטו בפרויקט דוסים הנאבק כנגד גילויי גזענות כלפי המגזר הדתי והחרדי לצאת בקריאה לכל הגולשים אשר חפצים למחות כנגד השיח המסית רווי השנאה, להחליף את תמונת הפרופיל לסמל השוויון המורכב מצהוב - לבן על רקע שחור, המרכיבים יחדיו את הצבעים המסמלים את הדתיים והחילונים בסגנון המזוהה עם הפרויקט החברתי.

לקריאה היוצאת מהלב הצטרפו מיידית עשרות גולשים שהפכו למאות ואלפים אשר החליפו את תמונת הפרופיל בהצהרה "אנו מוחים על השיח המסית והמפלה וקוראים לשוויון זכויות לכל".

למהלך המדהים הצטרפו גם גופי התקשורת החרדים כאשר מיד לאחר רדיו קול ברמה החליפו גם כיכר השבת (המחזיקים בעמוד הגדול ביותר בין כלי התקשורת החרדים) ובחדרי חרדים את תמונות הפרופיל בעמודי האוהדים שלהם וכן ארגונים וחברות נוספות ורבות שהתאחדו תחת הקריאה לשוויון בתעסוקה.

בין אנשי התקשורת שהזדהו והחליפו את תמונות הפרופיל שלהם ניתן למצוא גם את טלי פרקש, יקי אדמקר, ניסים פרץ, אבי גרנצייג, אהוד מאיר, איציק הלפרין, איציק אלרוב, ישורון תורג'מן, ישי כהן ואליעזר היון וכן רבים נוספים מתחומים רבים.

לפעילות המיוחדת נתנו ביטוי כלי תקשורת רבים וביניהם ניתן היה לשמוע את סמי שמואל מפרויקט דוסים מתעמת חזיתית עם עו"ד יהודה וקסלר בראיון סוער ב 103FM

אתר וואלה - בעקבות קמפיין הקהילה הגאה גם החרדים מוחים

אתר ynet - הרשת לובשת שחור: מחאת החרדים בפייסבוק

nrg מעריב - למה כל החרדים משנים תמונת פרופיל?

כיכר השבת - סוחף את הרשת: מחליפים את תמונת הפרופיל ודורשים שוויון זכויות גם לחרדים

בחדרי חרדים - החרדים בפייסבוק רוצים לעבוד ופתחו במחאה

קוקר - "די להסתה כולנו עם אחד" – דוסים ביוזמה חדשה

שאריות ברשת מחאת ברשת: גם הדוסים דורשים שוויון 

האביב החרדי יוצא לדרך ביום חורפי למדיי כשבחוץ יורד גשם וקר,אולי רמז לקשיים האורבים לנו בעתיד. אולם אנו לא ניכנע ובשילוב זרועות נמשיך חרדים וחילונים כאחד את המאבק הצודק למען עתיד טוב יותר לכל הצדדים, נשיג את המטרה של שינוי מפת התעסוקה בישראל ושילוב הציבור החרדי בתוכה. אנו מזמינים גם אתכם להצטרף למהלך, ואל תשכחו לשנות גם כן את תמונת הפרופיל שלכם!

בחדרי חרדים
כיכר השבת

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים