טורים

עוצרים את השנאה: משנים את תמונת הפרופיל לסמל הצהוב לבן

בחוץ שלג ובפייסבוק אלפי סטטוסים עם הסמל הצהוב לבן * שעת המבחן של כל חרדפוב שמכבד את עצמו * טל גלעד מזדהה עם מחאת הצעירים החרדים

אז לכל מי שתוהה על פשר הסמל הצהוב-לבן שהופיע על אלפי סטטוסים: משמעותו שהגיע רגע מבחן קטן, בו כל חרדופוב שמכבד את עצמו צריך להחליט אם ימשיך בנסיונות לדבוק בהסברי שנאה לוגיים, או ייאלץ להודות שהוא סתם שונא אותם להנאתו, כי הם – אוף, הם מעצבנים נורא עם כל היהדות שלהם והשחור וזה, ולמה מה הם חושבים להם. 

אם יבחר במוצא הלוגי המכובד, יצטרך להיות ישר ולהתנגד להתנהלותה של ציפי לבני, שהציבה עצמה די בבירור בצד ה"הם מעצבנים ואני ששששונאת אותם", כאשר התנגדה לתיקון בחוק שנועד להפסיק את ההסתה נגד החרדים, ועכשיו עלתה שלב כאשר התנגדה לחוק שוויון הזדמנויות לציבור החרדי בטענה שהם בין כה לא רוצים לעבוד. פשוט כך. 

נעזוב את סימן השאלה הכבד שמרחף על הטענה הזאת אפילו מבחינת ההכללה הסטטיסטית. אבל משתמע ששרת המשפטים עברה בין החרדים אחד אחד, שאלה אותם אם הם מעוניינים לעבוד וכולם השיבו לה בשלילה. נו, מה לעשות, “הם" – כולם – לא רוצים לעבוד, אז למה שנבזבז עליהם שוויון.

טיעון פרימיטיבי מסוג זה, איש לא יעז להשמיע היום כלפי כל מגזר אחר. תארו לכם מישהו מתנגד לחוק נגד אפליית מיעוטים, כי "בין כה הערבים כל הזמן מרמים את הביטוח הלאומי", או מתנגד לחוק בנושא הטרדות מיניות כי "הנשים אוהבות את זה". יום למחרת הוא יצטרך להחליף זהות ולברוח לאי בלתי מסומן באוקיינוס. תראו מה עובר על איילת שקד בגלל התנגדות הבית היהודי לנוסח חוק ההכרה בנישואים חד-מיניים, איזה קללות מטורפות ונטולות רסן היא סופגת, שלידם אפילו גארי יורופסקי נראה צמחוני. 

ברור לי שגם פה אקבל כמה תגובות שינסו להצדיק את שנאת החרדים הכללית בעלת הניחוח האנטישמי-קוסמופוליטי המשכר, תגובות שיכללו הרבה פעמים את המילה "הם". כי הרי החרדים זה גוש אחד, שחור ומזוקן, שקופץ בחתונות של הבת של האדמו"ר ומדיר נשים. אבל זה לא עובד ככה. אם "הם" פרזיטים ורוצים רק לחיות על חשבוננו, הרי שעכשיו "הם" מבקשים בסך הכל להפסיק להפלות אותם בקבלה לעבודה. מה הבעיה? 

וזו שרת המשפטים של ישראל. מזל שיש לה סמכות לנהל מו"מ עם הפלסטינים, כי ל"הם" מגיעה מדינה בבטן שלנו ומגיע להם הרבה יחס כבוד. את האגרסיות נוציא על החרדים, זה יותר קל ונגיש.

#שוויון_לכולם

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים