אלימות

דוסים בתלונה נגד מרואיין ב'המערכת': השחית עירוב ותלה תמונות תועבה

מקרה חמור של זילות החוק בפרהסיה: מרואיין בתכנית התחקירים הטלוויזיונית "המערכת" הציג בפני המצלמה ביצוע עבירות רכוש ועבירות פליליות חמורות * לעיני המצלמה הוא קרע חוטי עירוב ותלה תמונות תועבה * העונש: שלוש שנות מאסר

מקדימים תרופה למכה: בשעות האחרונות (ג') הוגשה תלונה במשטרה נגד מר נועם פנחסי, תושב קרית יובל בירושלים, לאחר שתועד על ידי צוות תכנית התחקירים "המערכת" בהגשת מיקי חיימוביץ בזמן שהוא מבצע עבירות כגון הדבקת מודעות תועבה האסורות על פי חוק בשטח ציבורי ובשטח עירוני ללא מתן היתר וללא תשלום אגרה כנדרש על פי חוק. בנוסף צוין בתלונה כי מר פנחסי קרע חוטי עירוב והשחית רכוש פרטי וציבורי. 

התלונה הוגשה בתחנת לב הבירה-ציון על ידי הפעיל החברתי יעקב לבי, מפעילי "פרויקט דוסים", אשר הגיש בעבר תלונות בגין הסתה כנגד הציבור החרדי, וזאת לאחר שהמחלקה המשפטית של "פרויקט דוסים" בדקה ומצאה כי מר פנחסי עבר לכאורה על עבירות פליליות. 

לבי הסביר לשוטרים ההמומים: "החשוד עצמו אומר בתכנית שהחוק לא מעניין אותו. השילוב בין מסע השחרה והפחדה כנגד הציבור החרדי בשיתוף עבירות על החוק שנעשו על מנת לפגוע ברגשותיהם ובאורח חייהם של אזרחים הוא מדרון חלקלק ומסוכן.

"פרסום תמונות תועבה תוך מטרה לפגוע בצפור נפשם של שומרי תורה ומצוות חמור בעיני מפגיעה פיזית. קריעת חוטי עירוב על מנת לפגוע בקדושת שבתם של תושבי השכונה הינה כפיה חילונית ומנוגדת לערכים אנושיים ודמוקרטיים. אדם אשר רומס כל חוק בשטח הציבורי, קרוב לפגיעה פיזית בילדים המתגוררים השכונה. אנו מדברים על פיקוח נפש של ממש. אם התלונה לא תטופל כראוי, העבריינות רק תגבר בחסות ההסתה המתמשכת ומהר מאוד נצטרך לעסוק בתלונות חמורות יותר בעקבות אלימות פיזית. מעבר לכך, חוק זה חוק – וצריך לכבדו".

בתוך כך המחלקה המשפטית של "פרויקט דוסים" פועלת בימים האחרונים במישורים נוספים וביניהם הגשת תלונות נוספות ובקשות להבהרות מצד עיריית ירושלים וגורמי אכיפה נוספים אשר עדים לתופעות של עבריינות והסתה וממלאים פיהם מים.

צילום מסך: "המערכת"
משחית חוטי עירוב. צילום מסך: "המערכת"

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים