חדשות

הפתרון הסופי לחרדים

ההבדל הדק בין תת תרבות לתרבות * מתי חילוני סלחן מוכן להעלות באוב את היטלר בכבודו ובעצמו * ולמה קללות גסות הן סיבה ליתר סובלנות מהשכנה החילונית? * אביטל לנג מציבה מראה מסנוורת

חבורת בורגנים דוברת בורגנית צווחנית, מקפידה בקנאות להתנחל לה בכל שבת, ערב סרק, חג או יום כיפור, בדיוק מתחת לחדרי השינה(אהמ.. ההגדרה בטעינה מחודשת) של דיירי הבניין.
כל אחד מחבריה מצויד כמובן בחבילת סיגריות, בקבוק בירה עממי, גלוני שיעמום בלתי נלאים, ואוצר מילים הלקוח הישר מ"אבן שושן".

מידי פעם, ככה, כל ערב, הם מקפידים להפיק מנגל עסיסי, לתבל במעט נונסנס, לאדות בארומה נרגילתית משהו, ולשגר לחלל האוויר ה(ת'אמת, כבר לא כל כך) צח, משפטים שבכל אחד מהם לפחות הברה או שתיים שטרם ידעו מכונת כביסה גרמנית.

 

למרות הסמארטפונים הצמודים שלהם, עמם הם דואגים להנעים את זמנם של כל אותם המנסים לישון בסדרת שירי ערש בדמות להיטים עכשוויים, אלה אינם יודעים שעה, תאריך, וזמן מהם. 

הם אף לא מבינים עברית מוזרה כזו, של כמה מבוגרים עייפים ובעיקר טרוטי אוזניים, שמבקשים מהם בעדינות, בטון קשוח, בצעקות או באיומים(מהקל אל הכבד), ללכת לישון, או לפחות לנוח. 

כן. למרות האילוסטרציה המילולית שלעיל, יש הנוטים משום מה להתעצבן כהוגן על חבורת יושבי הקרנות הלזו. תתפלאו.

ו...

שום כלום.

הם שם. היו ויהיו בשבילכם. 24 שעות, אבל בעיקר בשעות הלילה הקטנות(אז תזכו ליחס יותר אישי וחם). וזהו. גם אם זה לא ממש מסייע לכם לישון בשקט.

 

האיום הגדול ביותר על התרכובת האורגנית של הנערים הפוחזים, הוא "משטרה", שאף פעם לא מגיעה כמובן, גם אם מישהו הרים את הסליידר.

אנחנו, על תקן החב"דניקים בבניין, משתדלים רק לחייך אליהם, ללמד אותם שאפשר גם אפשר להנפיק שתי מילים נקיות לחלוטין מבלי שיצטרכו להקים בגינן באזור תחנת ניטור, מקפידים לחייך ולומר "ערב טוב"/"שבת שלום" בהתאמה, ולהוקיר תודה על מספר קטן של דקות שקט מוערכות מאד, אי שם ברחבי היממה. גישה חיובית, כבר אמרנו?!

את המנהג הקדוש שלהם לא הם לא יזנחו כל כך מהר (אופס, חטאתי בפסימיות, מודה)

ועד שהם יפסיקו לעודד אחד את השני באשר להשלמת בגרויות, ובאמת ילכו למלא מחברות וורודות מנייר ממוחזר, נסתפק בשכנים שמנסים להזמין את לבושי התכלת-כחול, אלה שמתקשרים בתמורה לאחר שעתיים לוודא אם "הם עדיין שם?".

ונעזר בערך חשוב. סובלנות.

 

אחרי הכל, אנחנו כבר אוהבים אותם. מה נעשה בלעדיהם? נסתדר?!

 

וכעת, ישר ולעניין,

ישנם גם חרדים שעושים רעש פה ושם.

בדיוק עבורם היה מי שהגה פתרונות טובים ויצירתיים יותר להטרדות כמעט מהסוג הזה, הטרדות שונות במקצת. הטרדות חרדיות.

פתרונות "מוצלחים", ו"סופיים" שהוכיחו את עצמם במשך ההיסטוריה. לפחות מעט יותר ממשטרת קרית מלאכי שמנסה לחסוך בדלק הניידות, בייחוד בעידן כה ירוק.

כאן, טד-ד-ם, הטון הופך מעט כבד.

 

יש מכשיר כזה.

פתרון קסם.

 

היטלר. שמעתם?! אם לא, אתם מוזמנים לגגל.

 

היטלר הוא פתרון ספיישל לחרדים. כאלה שרוקדים מתחת לחלון במסגרת "קידוש לבנה" (קידוש לבנה??) לפני השעה 21:00, כמובן.

כאלה שלא עובדים. פרזיטים. שלא משלמים ביטוח לאומי, אבל סוחטים קצבאות (בחיינו, יש דבר כזה?), שמוצצים את דמה של המדינה. אחחחחח, הלב נשבר.

 

בתחילה חשבתי שזו טעות אינפנטילית של מישהי שניזונה מתקשורת ללא מסננים או קורט פיכחות. אחת שקראה על בימת הקיר המלוכלך שלה להיטלר, שיבוא. יבוא כבר. יבוא לטפל בכמה שחורים קטנים להחריד.

אך מסתבר שלא. הגברת אינה היחידה שאכלה קלישאות חבוטות עד אימה שכאלה.

כמה אסטרטגים נוספים, מביני דבר, יצאו גם הם בקריאות נרגשות דומות. בה ייחלו לתחיית מתים היטלרית שכזו, כחול על גבי פייסבוק(מישהו שכח שאם היטלר היה מסיים את העבודה הבמה לסטטוס המתחכם שלהם לא היתה נולדת).

נמאס להם מהפרזיטים. צריך להשמיד אותם.

ומי אם לא היטלר יעשה את זה ביסודיות, כמו אלוף?

 

רק כמה אינטליגנטים שהלכו ובדקו, מצאו שעל אריזתו של הk300 החדש הזה, המכונה היטלר, נכתב: "משמיד דוסים, מסורתיים וחילוניים, ומתבוללים אחרים, בבית, בחצר, וגם כאלה שמחוללים בקידוש לבנה מתחת לחלון",

ובכן,

רצוי שתשקלו שוב האם לשלוף אותו מהקבר.

כי היטלר לא יעשה הנחות מסוג "יהודי אבל לא דוס".

הוא, היטיב לדעת. 

---אחים.

 

ואחים? 

מעט מאד פעמים עוטים מלבושים בדיוק באותו הסטייל, לפעמים לא רוקדים לצלילי אותו הז'אנר, בדרך כלל לא אוחזים באותה דעה, ולעיתים קרובות רבים, ואפילו מבזבזים עצבים של ממש זה על זה.

אבל תמיד אחים.

 

ובכדי להפנים עובדה בסיסית שכזו,

לא היינו צריכים את היטלר. באמת שלא.

הימח"ש הנלוז דאג לדשן את אדמת ההיסטוריה בדם ואש שלא יסלחו לעולם. לא ישכחו לעולם. ואת דפי הזכרון בל נניח בגנזך צדדי, כי יש לצורבם על הלב.

כך שניתן בהחלט להניח לו ולא להטריד אותו בקריאות שווא.

תודה.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים